Marcin Stec
Kategoria:
Zapraszam do szkolnej biblioteki po odbiór nagród za najlepsze prace przygotowane w ramach konkursu "Kamishibai":
1.Julia Nowacka kl. VII f
2. Kinga Choduń kl. VII f
3. Mikołaj Garbacz kl. VII f
4. Filip Knieja kl. VI d
5. Gabriela Czerw kl. IV b
Marcin Stec
Kategoria:

Zapraszamy do szkolnej biblioteki, gdzie prezentowane są prace konkursowe. Autorami wyróżnionych scenek "Kamishibai" są: Julia Nowacka, Kinga Choduń i Mikołaj Garbacz z kl. VII f ("Balladyna") oraz Filip Knieja z kl. VI d ("Legenda o Smoku Wawelskim").

Marcin Stec
Kategoria:

Szkolna biblioteka zaprasza, aby wypożyczać lektury szkolne (i inne książki)

- zamawiając telefonicznie w godz. 10.00-15.00 (od poniedziałku do piątku).

Zamówione pozycje można odebrać w szatni przy wejściu do szkoły
do godz. 18.00.

Marcin Stec
Kategoria:

Od dnia 22.03.2021 szkolna biblioteka przyjmuje zamówienia książek telefonicznie. Zamówione książki odbieramy w szatni do godz. 18.00:

poniedziałek 10.00-16.00

wtorek 10.00-16.00

środa 10.30-16.30

czwartek 10.30-16.30

piątek 10.00-16.00

Zapraszamy

Piotr Dobrowolski
Kategoria:
W czasie nauki zdalnej ułatwieniem może być korzystanie z zakładki, którą udostępnia Biblioteka Narodowa. Zakładka umożliwia dostęp do lektur szkolnych online.
Audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:
Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe
Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe.
W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.
Piotr Dobrowolski
Kategoria:

                     

a

b

c 

Przedłużamy termin oddawania prac konkursowych (ze względu na obostrzenia i związane z nimi utrudnienia) do 31.03.2021 r.:

Szkolna biblioteka zaprasza uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie pt. KAMISHIBAI. W języku japońskim „kami”- oznacza papier, „shibai” – sztuka, przedstawienie, a zatem „kamishibai” – to… teatr ilustracji, papierowy teatr.

         Zasady konkursu:

  • Należy wybrać ulubiony wiersz, kilka scen z lektury szkolnej lub opowiadania albo samodzielnie napisanego utworu literackiego.
  • Dzieląc wybrany utwór na fragmenty, trzeba namalować, narysować lub przygotować grafikę ilustrującą treść każdego fragmentu (od 5 do 15 ilustracji i fragmentów tekstu, wielkość: format A3).
  • Ważna jest także strona tytułowa. Kolejne fragmenty zapisujemy na odwrotnej stronie plansz z ilustracjami, na planszy poprzedzającej odpowiednią ilustrację.
  • Ozdabiamy niepotrzebne, tekturowe pudełko- nadając mu „drugie życie” (zgodnie z ideami recyklingu). Zamieniamy pudełko w miniaturową scenę poprzez urozmaicenie motywami związanymi z treścią przedstawianego tekstu lub według własnego pomysłu.
  • Przygotowane prace – pudełkowe teatrzyki Kamishibai z ilustracjami w środku – zostawiamy w szatni na przygotowanym stoliku z informacją, że to praca konkursowa do biblioteki.

     ZAPRASZAMY NA TELEFONICZMNE KONSULTACJE DO SZKOLNEJ BIBLIOTEKI: tel. 81 525 22 84 wew. 24 - codziennie 8.00 - 16.00.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:
ksiazkii
Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Uczniowie!
Od 9.11.2020 r. jest możliwość wypożyczania lektur szkolnych.W bibliotece szkolnej można wypożyczać książki po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z nauczycielem biblioteki. Nr telefonu 81 525 22 84 wew. 24.
Książki wypożyczamy w godzinach:
poniedziałek      8.00-16.00
wtorek               8.00-16.00
środa                 8.00-16.00
czwartek            8.00-16.00
piątek                 8.00-16.00
Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Z radością informujemy, że laureatami konkursu zostali:

 

I miejsce      „Dziadek moim przewodnikiem”      Natasza Borowiecka kl. VI a

 

II miejsce     „Droga do wolności”                               Jakub Basak kl. V d

   „Wyliczanka niepodległościowa”           Dominik Opaliński kl. IV c

 

III miejsce    „ Jak to z Polską było”                            Mateusz Dziurda kl. IV c

    „Wolna Polska”                                        Maria Lewkowicz kl. IV f

Wyróżnienia :

„1794 rok ”                                    Aleksandra Bielecka kl. VII c

„Powstanie listopadowe              Anna Tiemann kl. VII b

„Moja Ojczyzna”                           Chudy Karolina kl. IV f  

Autorom wierszy gratulujemy !!!


Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Biblioteka jak zawsze ma dla naszych uczniów ciekawe propozycje. 19 kwietnia 2018 r. w zajęciach bibliotecznych na temat ochrony środowiska uczestniczyła klasa II b. Uczniowie utrwalili sobie wiadomości o recyklingu, pomyślnie przeszli test na znajomość zachowań ekologicznych, a na zakończenie stworzyli w grupach plakaty zachęcające do takich zachowań. 

Czas minął szybko, ale ciekawie, pożytecznie i sympatycznie.

 

Zapraszamy do galerii