P&R#Admins

Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza jest atrakcyjnie usytuowana – na spokojnym osiedlu, wśród zieleni i licznych tras spacerowych. Szkoła posiada własny parking i całodobowy wewnętrzny i zewnętrzny monitoring.
Dzieci uczą się w czystych, przestronnych i wyremontowanych salach lekcyjnych. Wszystkie sale wyposażone są w tablice interaktywne i niezbędne w procesie edukacyjnym pomoce dydaktyczne. Szkoła posiada dwie pracownie komputerowe, centrum multimedialne wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu.
Naszym niezmiennym i stałym celem jest zapewnienie wysokiego poziomu nauczania w oparciu o sprawdzone i innowacyjne metody pracy oraz programy dydaktyczne dostosowane do poziomu i możliwości uczniów. Cel ten realizowany jest przez wykwalifikowaną, twórczą i życzliwą dzieciom Kadrę Pedagogiczną, chętną do współpracy z Rodzicami.
Zajęcia lekcyjne trwają najpóźniej do godziny 16.10. Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje na zajęciach pozalekcyjnych w ramach wielu kół przedmiotowo-artystycznych m.in. koła językowego, historycznego, teatralnego, tańca , origami czy chóru. Nasza szkoła ma także bogatą ofertę zajęć sportowych. Uczestniczymy w programach finansowanych przez Ministerstwo Sportu oraz z budżetu miasta takich jak. koszykówka , piłki ręczna, piłki siatkowa i lekkoatletyka. Zajęcia te odbywają się w dużej sali gimnastycznej oraz na jednym z nowocześniejszych w Lublinie kompleksie obiektów sportowych z 4 torową bieżnią. Nasi uczniowie z powodzeniem startują w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej będących miejscem rywalizacji między szkołami naszego miasta.
Jako placówka oświatowa bierzemy również udział w wielu projektach edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej.
W naszej szkole zapewniamy fachową opiekę logopedy, lekarza stomatologa, pielęgniarki. Rodzice i opiekunowie mogą liczyć na pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych poprzez ścisłą współpracę z pedagogiem szkolnym, Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną.
Wszyscy uczniowie, w szczególności klas I-III, mogą uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach świetlicowych w godz. 6.30-17.00.
Do dyspozycji uczniów jest Biblioteka oraz czytelnia szkolna, która oferuje bogaty księgozbiór oraz czasopisma dziecięce i młodzieżowe.
Oprócz dbałości o bezpieczeństwo i stabilny rozwój fizyczno-intelektualny uczniów dbamy również o ich zdrowe odżywianie uczestnicząc w programach „Szklanka mleka” i „Warzywa i owoce w szkole” oraz proponując smaczne posiłki w naszej stołówce przygotowane przez szkolną kuchnię, jak przystało na Szkołę Promującą Zdrowie.
Nasza szkoła może pochwalić się wieloma certyfikatami m.in. Szkoły Przyjaznej Rodzinie.

 

Kategoria: