Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 paulina

Z wielką przyjemnością przedstawiamy wyniki ogólnopolskiego konkursu „Jestem uczniem świata” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 29 w Lublinie oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką (konkurs został włączony Zarządzeniem Lubelskiego Kuratora Oświaty do wykazu konkursów uwzględnianych do wpisu na świadectwie, co daje dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich):
II miejsce Helena Kolano z klasy 5c „Stawiam na dobro, prawdę i piękno” pod opieką nauczycielki języka polskiego Pauliny Puto.
II miejsce Zuzanna Zarzyka z klasy 4a „Świat utkany z wartości – dobra, prawdy i piękna” pod opieką nauczycielki historii Renaty Seroki.


Serdecznie gratulujemy!

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

FOX

Dnia 13 czerwca  w Teatrze Starym w Lublinie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w Ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego FOX. W naszej szkole w tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 46 uczniów z klas 4-8, z czego sześcioro osób zostało wyróżnionych nagrodami.Wysoki wynik bardzo dobry osiągnęli: Mateusz Aurzecki z klasy 8d, Igor Szczuka z 7c oraz Lena Bryłowska z 8b. Wynik dobry uzyskali: Karol Deptuś z klasy 8d, Nikola Nowak z 8c oraz Zuzanna Janicka z 6c. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Laura M. 1b 1 1

Laura Matysiak uczennica klasy 1b otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Drzewa wokół nas” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 82 im. Budowniczych Wrocławia we Wrocławiu. 

Serdecznie gratulujemy.

Elżbieta Skowronek
Kategoria:

Z wielką przyjemnością przedstawiamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Portret Kawalera Orderu Uśmiechu” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 14 w Rudzie Śląskiej. Zadaniem konkursowym było stworzenie portretu wybranego przez ucznia Kawalera Orderu Uśmiechu. W konkursie udział wzięło 4 uczniów naszej szkoły, którzy na bohaterów swoich prac wybrali Jerzego Henryka Chmielewskiego (dwie uczennice) oraz Edmunda Niziurskiego i Irenę Sendlerową.

Do udziału w konkursie zostało zgłoszonych prawie 300 prac, a jury doceniło talent naszych uczennic:

I miejsce zajęła Milana Severin z klasy 8a

wyróżnienie zdobyła Lena Bryłowska z klasy 8b

Szkolnym opiekunem konkursu była Renata Seroka, nauczyciel historii.

Serdecznie gratulujemy!

 

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Kaja zdjęcie

 

Z wielką radością i dumą informujemy o kolejnym sukcesie naszej uczennicy, Kai Samorańskiej w konkursie międzynarodowym „Epizody historii Polski w komiksie” zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Konkurs polegał na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera uwzględniając zakres historyczny pracy, który powinien mieścić się w latach 1917 do 1990.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

laureaci

Podstawa programowa przedmiotu historia przewiduje treści związane z Mikołajem Kopernikiem, o którym poeta napisał: ,, Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię”.

W tym roku przypada 550. rocznica urodzin naszego wybitnego astronoma i z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie na znaczek pocztowy z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika zorganizowanym przez Centrum Kultury Podgórza - Klub Soboniowice w Krakowie (relacja m.in.: FB). Powstały piękne prace, które zostały docenione przez jury konkursu, które przyznało naszym uczniom pierwsze miejsca w dwóch kategoriach:

I miejsce w kategorii 9-10 lat zajęła Zuzanna Zarzyka z klasy 4a

I miejsce w kategorii 11-15 lat zajął Nik Koczuro z klasy 8b

Szkolnym opiekunem konkursu była Renata Seroka, nauczyciel historii.

Serdecznie gratulujemy!

CZCIJMY PAMIĘĆ ZASŁUŻONYCH POLAKÓW!

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

laureatka hania kucharczyk 2 20230613 1605651396

30 maja w Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie
odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród laureatom III edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Piękno Dziecka”.

Tematem tegorocznej edycji było hasło „Dziedzictwo cywilizacyjne Europy- moja podróż”. Organizatorzy poprzez ten konkurs pragnęli zwrócić uwagę
na Dziecko i jego spojrzenie na świat. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki, Rzecznik Praw Dziecka, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wojewódzka Bibliotek Pedagogiczna im. KEN oraz Wydział Artystyczny UMCS.

Wśród 164 prac komisja oceniająca przyznała tytuł LAUREATA 28 uczestnikom konkursu, w tym uczennicy naszej szkoły - Hani Kucharczyk z klasy 3 b.
WIELKIE GRARULACJE !!!

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

W dniu 20 kwietnia 2023 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny”.

W konkursie wzięło udział 128 uczniów naszej szkoły. Konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych: klasa II, klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII. Każdy uczeń w czasie 60 min miał do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 21 zadań o różnym stopniu trudności. W konkursie można było zdobyć maksymalnie 315 pkt. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, co zaowocowało wysokimi wynikami.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

kacper snopek

Z wielką przyjemnością informujemy, że Kacper Snopek, uczeń klasy 8e zajął III miejsce w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie o ks. Stanisławie Konarskim „Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny”. Kacper wziął udział w kategorii „prezentacja multimedialna” i oprócz dyplomu i nagrody otrzymał dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do szkoły średniej. Celem konkursu było m.in. upowszechnianie wiedzy o dokonaniach ks. Stanisława Konarskiego, a także ukazanie aktualności koncepcji zawartej w systemie wychowawczym opracowanym przez wielkiego Pijara.
Szkolnym opiekunem konkursu była Renata Seroka, nauczyciel historii.

Podsumowanie jubileuszowego X ogólnopolskiego konkursu o ks. Stanisławie Konarskim. 

Serdecznie gratulujemy!

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

IMG20230511134628

Z wielką przyjemnością informujemy, że Natalia Żeleźnik, uczennica klasy 8d zdobyła wyróżnienie w XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Ocalić od zapomnienia… „Mój bohater Państwa Podziemnego w latach 1939 – 1956. Portret Partyzanta Lubelszczyzny ”. Konkurs był skierowany do uczniów, którzy interesują się najnowszą historią Polski, a jego celem było utrwalanie pamięci i propagowanie wiedzy o bohaterach walk o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Natalia otrzymała wyróżnienie w kategorii literackiej.

Szkolnym opiekunem konkursu była Renata Seroka, nauczyciel historii.

Serdecznie gratulujemy!

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

dyplom

Dnia 8 maja 2023 roku czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym “4! - CZWÓRKA SILNIA” zorganizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie. Konkurs miał na celu wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz kształtowanie samodzielnego, twórczego myślenia. Uczestnicy byli oceniani indywidualnie oraz drużynowo.

12 maja odbyło się ogłoszenie wyników i podsumowanie całego konkursu. Miło nam poinformować, że IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej uzyskał Tymon Szkołut z klasy 8b. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Tymon Szkołut kl. 8b, Dawid Król kl. 8d, Maksymilian Kupczak kl. 8d, Kacper Krukowski kl. 8e wywalczyła III miejsce!

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Monika Piskorowska

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!

   Dzięki wysiłkowi oraz staraniom uczniów i nauczycieli kolejny raz możemy ogłosić sukcesy naszych uczniów w różnych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Oto Wyniki:

Laureaci:
1. Jagoda Posturzyńska – język polski
2. Nikola Nowak – język polski, język angielski
3. Maksymilian Kupczak  - matematyka
4. Mateusz Aurzecki – język angielski
5. Jadwiga Cyran – biologia


Finaliści:
1. Tymon Szkołut – matematyka, geografia
2. Michał Boryc – matematyka
3. Jagoda Posturzyńska – historia
4. Igor Szczuka – język angielski
5. Zuzanna Dudzińska – język angielski
6. Bartłomiej Skałecki – język angielski
7. Maksymilian Kupczak – język angielski
8. Kinga Zińczuk – biologia
9. Tomasz Najs – język niemiecki


    Uczniom i nauczycielom gratulujemy, wierzymy, że ten sukces będzie też trampoliną do dostania się do wymarzonej szkoły średniej.

J.S.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

dypl

Miło nam poinformować, że Anna Kowalska, uczennica klasy VI c w kwietniu 2023 r. zdobyła wyróżnienie w XXII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów lubelskiej grupy REFLEKTOR" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Wręczenie nagród, wyróżnień i podziękowań połączone było z wernisażem wystawy pokonkursowej prac plastycznych w Trybunale Koronnym w Lublinie. Komisja konkursowa oceniła 312 nadesłanych prac plastycznych z 7 województw i przyznała 16 równorzędnych nagród w czterech grupach wiekowych oraz 17 wyróżnień. Ponadto, Komisja zakwalifikowała do udziału w wystawie 54 prace, w tym pracę Ani. Dzieło Ani było także na plakacie reklamowym i dyplomach wręczanych wszystkim nagrodzonym.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!