Radosław Suski
caa polska czyta dzieciom 2019 5 20200110 1822870398
caa polska czyta dzieciom 2019 8 20200110 1852091542
W tym semestrze dwukrotnie została zorganizowana akcji Cała Polska czyta dzieciom. Podczas pierwszego spotkania w dniu 20 listopada 2019 r. pan Benon Wylegała z Zakonu Rycerzy Jana Pawła II czytał uczniom wybrane opowiadania z książki Joanny Krzyżanek "Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem". Opowiedział i zaprezentował również wszystkim zgromadzonym mantullę - szatę zakonną, którą przywdziewają wszyscy mężczyźni podczas ważnych uroczystości. Odpowiadał na wszystkie  pytania dzieci, które na zakończenie wyraziły swą wdzięczność brawami oraz pracą plastyczną przedstawiającą rycerza z insygniami zakonu naszego gościa. Pan Dyrektor Mirosław Wójcik dziękując za spotkanie wyraził słowa uznania i wręczył pamiątkowy dyplom.
Drugie spotkanie odbyło się w dniu 16 grudnia w Filii nr 24 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Słuchając opowiadań czytanych przez Panią kierownik Marię Kozioł przenieśliśmy się oczami wyobraźni w nadchodzący świąteczny czas. Na zakończenie dzieci przekazały życzenia od całej szkolnej społeczności dla wszystkich pracowników filii i wręczyły pamiątkowe podziękowania oraz własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe.
Organizatorką spotkań była pani Dorota Dąbrowska
Piotr Dobrowolski

proboszcz mirosaw ferenc 7 20190117 2094604916

W  świetlicy czujemy już przedświąteczny nastrój. Przybliżył nam go jeszcze bardziej b. Mirosław Ferenc- proboszcz Parafii Niepokalanego Serca  Maryi  i św. Franciszka z Asyżu w Lublinie, którego zaprosiliśmy  13.12.2018 r. w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Nasz gość przeczytał wzruszające opowiadanie Selmy Lagerloff pt. „Wigilijna róża”. Uczniowie mieli również okazję wysłuchać opowieści o zakonie franciszkanów, historii pierwszej szopki oraz poznać ciekawostki związane ze  strojem kapucynów. Na koniec spotkania pan dyrektor serdecznie podziękował za przybycie bratu Mirosławowi, a uczniowie wręczyli drobne upominki .

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

spotkanie ze studentami lotniczej akademii wojskowej w dblinie 1 20181218 2033647988

Dnia 22 listopada 2018 r. w świetlicy szkolnej, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, gościliśmy w naszej szkole studentów Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie szer. pchor. Aleksandrę Baran i kpr. pchor.. Michała Pawlika. Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją wiersza Józefa Ratajczaka pt. „Orzeł biały”, w wykonaniu uczniów klasy 3b. Następnie nasi goście, przeczytali dzieciom obszerne fragmenty książki Arkadego Fiedlera pt. „Dywizjon 303”. Jeden z trzech fragmentów, przeczytała s. Dorota Podsiad w zastępstwie swojego bratanka Kacpra Podsiad, także studenta LAW, Który niestety na spotkanie nie mógł przybyć. Dzięki usłyszanym fragmentom, dzieci dowiedziały się o wielkich umiejętnościach  i odwadze polskich pilotów, Którzy w 1940 r. brali udział w bitwie o Anglię, w specjalnie dla nich utworzonym Dywizjonie 303.

Ciekawym punktem spotkania były pytania zadawane gościom. Dzieci mogły się wiele dowiedzieć na temat munduru wojskowego, samolotów, oraz jak przebiega nauka w Lotniczej Akademii Wojskowej, jak wygląda dzień studenta. Dowiedziały się, że studenci muszą opanować wiele umiejętności. Dlatego, oprócz przedmiotów ścisłych i humanistycznych, mają dużo godzin zajęć wychowania fizycznego. Będąc dobrze wysportowanymi, uczą się trudnej, a zarazem pięknej sztuki latania na tzw. „symulatorach”. Tego wszystkiego mogliśmy się dowiedzieć także dzięki prezentacji multimedialnej, którą goście nam przygotowali.

Uczniowie podziękowali gościom wielkimi brawami, wręczyli dyplomy i upominki – rysunki samolotów własnoręcznie wykonanych, a następnie sami otrzymali prezenty od naszych gości, którymi bardzo się cieszyli.

Wyrazy wdzięczności i podziękowania przekazał gościom również  Pan Wicedyrektor Jerzy Jarosiński. Na zakończenie wszyscy zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Mamy nadzieję, że przygoda z lotnictwem będzie kontynuowana i spotkamy się ponownie.

Zapraszamy do galerii

caa polska czyta dzieciom spotkanie z rafaem haasa 5 20181012 1097645055

W dniu 26.09.2018 r. gościem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” był pan Rafał Hałasa- człowiek wielu talentów, który  przeczytał  zgromadzonym bajkę pt. „Szklana góra” oraz  wyświetlił film ze swoim udziałem w zawodach we wspinaczce sportowej na czas. Następnie opowiedział o treningach, przygotowaniach i udziale w mistrzostwach, w których dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski. Obok wspinaczki  drugą pasją pana Rafała jest muzyka. Gra na instrumentach i występuje z zespołem muzycznym. Mieliśmy możliwość zobaczenia fragmentu  koncertu oraz najnowszego występu zespołu w telewizji. Pan Rafał zademonstrował również swoje umiejętności na żywo.  Zgromadzeni wysłuchali mistrzowskiego popisu gry na harmonijce ustnej i gitarze elektrycznej. Dzieci, klaszcząc, używając grzechotek, marakasów, talerzy czy  kołatek,  mogły aktywnie włączyć się i stworzyć  wyjątkowe dzieło muzyczne. Był również czas na zadawanie pytań i wspólne zdjęcia.

Pan Dyrektor Mirosław Wójcik w imieniu wszystkich zgromadzonych podziękował gościowi za przybycie i dzielenie się swoim muzycznym  doświadczeniem, zaś  dzieci wręczyły panu Rafałowi własnoręcznie wykonane obrazki. 

Zapraszamy do galerii

Radosław Suski

 spotkanie z pszczelarzem 06

W dniu 18.06.2018 r. w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” gościliśmy w naszej świetlicy pana Jerzego Dudka – pszczelarza. Świat pszczół zafascynował go tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. Pan Jerzy przeczytał rozdział z książki „Kubuś Puchatek”, pt, „W którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem i z pszczołami”.

Opowiedział dzieciom o życiu pracowitych pszczół, a także o bardzo odpowiedzialnej i ciężkiej pracy pszczelarza. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji. Dowiedziały się, czym żywią się pszczoły, jak spędzają zimę, jak powstaje miód i jakie rodzaje miodu można uzyskać. Ponadto miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w codziennej pracy. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się ul pokazowy, w którym były pszczoły.

Pan Dyrektor Mirosław Wójcik podziękował panu Jerzemu za interesujące spotkanie i wprowadzenie w tajniki zawodu pszczelarza. Organizatorkami spotkania były: p. Monika Kozak, p. Anna Słoboda, p. Elżbieta Garbacka i p. Anna Gozdalska – Kozak.

Zapraszamy do galerii

 

Piotr Dobrowolski

wizyta pilota 1 20180528 2095822995

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia lotnictwa polskiego gościliśmy w naszej szkole kpt. Macieja Kopiela. Jest on liderem zespołu ZESPOŁU AKROBACYJNEGO „BIAŁO-CZERWONE ISKRY”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

 

Piotr Dobrowolski

           

               Dnia 1 marca 2018 roku w świetlicy szkolnej w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ odbyło się spotkanie z Krzysztofem Denisiukiem. Gość opowiadał o historii instrumentu muzycznego ukulele, przeczytał jedną historię prawdziwą z książki Łukasza Wierzbickiego ,, Dziadek i niedźwiadek ‘’- ,,Kucharz i praczka’’.    

              Nasz gość zaśpiewał i zagrał na ukulele kilka znanych piosenek. Ciekawym akcentem było wspólne muzykowanie z wykorzystaniem instrumentów wykonanych przez dzieci. Na zakończenie spotkania Pan Wicedyrektor Jerzy Jarosiński wraz z uczniami złożył podziękowania.                               

zapraszamy do galerii