Piotr Dobrowolski
Kategoria:

IMG 20230619 114808

 

19 czerwca 2023 r. w sali teatralnej Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym pt. „Królewna i Rycerz” organizowanym przez Koło Naukowe Pedagogów i Animatorów Zabawy. Była to już druga edycja konkursu. Gala połączona była z występem wokalno-artystycznym studentek Instytutu Pedagogiki. Można było także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z księżniczkami. Jury pod przewodnictwem Opiekuna Koła Justyny Sala-Suszyńskiej przyznało nagrody w trzech kategoriach:1. Królewna, 2. Rycerz, 3. Królewna i Rycerz. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III a Karol Czerw, który otrzymał wyróżnienie w kategorii „Rycerz”. To już kolejny sukces naszego ucznia, który w tym roku szkolnym brał udział w kilkunastu różnych konkursach plastycznych zdobywając w nich wysokie miejsca i wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy talentu i życzymy kolejnych sukcesów.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

IMG 20220913 171243

Ewa Zimny z klasy 2b jest laureatką konkursu "Klasztor w sercu miasta" 2021/2022 w kategorii wiekowej klasy I – III szkół podstawowych.
Jest to konkurs plastyczny, fotograficzny i literacki dla uczniów szkół lubelskich organizowany przez MDK pod Akacją w Lublinie i Klasztor OO. Dominikanów. Celem konkursu jest rozpropagowanie wiedzy o jednym z najistotniejszych miejsc w Lublinie, nierozerwalnie związanym z historią miasta, regionu i kraju oraz zainteresowanie nim uczniów lubelskich szkół. Podsumowanie Konkursu oraz otwarcie pokonkursowej wystawy prac odbyło się 13 września 2022r. w Sali Renesansowej Klasztoru OO. Dominikanów w Lublinie przy ul. Złotej 9.
Ewa systematycznie uczęszcza na dodatkowe zajęcia z rysunku, który jest jej pasją.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:
Tytus Wachocki 3
Wszystko zaczęło się 4 lata temu w przedszkolu, do którego uczęszczał Tytus. "Ten jest grzeczny, można go wziąć na szachy" - powiedziała pani w przedszkolu i tak Tytus trafił na zajęcia szachowe prowadzone przez mistrza FIDE Macieja Kozieja. Na początku były wierszyki i inne szachowe zabawy, aż pewnego grudniowego popołudnia po powrocie z przedszkola Tytus zapytał:
- Tatooo, a wiesz co to jest "g r o s z a d a"?
- Yyy... Chyba  r o s z a d a?
- Może i tak...
I w ten sposób Sylwestra 2018 spędziliśmy w rodzinnym gronie przy nieskończonej ilość partii szachów rozgrywanych z Tytusem do 3 nad ranem pierwszego dnia nowego 2019 roku.
Następny sylwester spędzony był również w rodzinnym gronie, tym razem przy nieskończonej ilości filmików internetowych ze sztuczkami szachowymi i analizami partii rozegranych przez wielkich szachistów, a zwłaszcza Hikaru Nakamurę.
Teraz Tytus nie gra już z rodzicami, ani z dziadkami - są dla niego zbyt łatwymi przeciwnikami. Trenuje wciąż z Panem Maciejem, oraz z Panią Magdaleną Mąką-Polkowską - kandydatką na mistrzynię krajową. Należy do Lubelskiego Klubu Szachowego i bierze udział w turniejach organizowanych przez prezesa Zbigniewa Pydę - mistrza FIDE. Jest zawodnikiem z licencją Polskiego Związku Szachowego, z III kategorią szachową. W maju bieżącego roku kolejny raz brał udział w Mistrzostwach Polski Dzieci w swojej kategorii wiekowej. Swoją pasję do szachów dzieli z pasją do piłki nożnej. Ale to już temat na inną opowieść.
                              Tytus Wachocki 2              Tytus Wachocki 1
Marcin Stec
Kategoria:

Nazywam się Iga i kocham wszystko to, co piękne.

Zachwycam się przyrodą, jej kolorami, kształtami i różnorodnością. Nigdy nie przejdę obojętnie obok kwitnących drzew, kwiatów i zawsze zatrzymam się, by posłuchać śpiewu ptaka i poszukać informacji o nim.
W wolnych chwilach uwielbiam rysować. Bardzo się wtedy wyciszam i relaksuję.
Uczęszczam na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” do pracowni Grafiki i Rysunku oraz Makramy (wyplatanie ze sznurków). Mam na swoim koncie kilka sukcesów w konkursach plastycznych. Jednak mimo wszystko największą przyjemność czerpię z malowania tego, co lubię – bez narzuconego tematu pracy.

  
Zgromadziłam także pokaźną kolekcję minerałów. Oprócz podziwiania ich piękna, odkrywam ich właściwości lecznicze, terapeutyczne, które opisuję w założonym do tego celu zeszycie.

Marcin Stec
Kategoria:

Majsterkowanie

Mam na imię Maciek, a moją pasją jest majsterkowanie. Do tego celu, oprócz umiejętności, potrzebuję także miejsca, więc w wakacje, wraz z rodzicami i dziadkiem, zbudowaliśmy komórkę à la “warsztacik”. Aktualnie wykonuje zabudowę do tego pomieszczenia. Posiadam różnoraki profesjonalny sprzęt akumulatorowy. Wspomnianą pasję zaszczepili we mnie mój dziadek i wujek i tak już zostało, rodzinnie :) Majsterkowanie jest dla mnie znakomitą formą odskoczni od codziennych spraw. Pomaga mi się zrelaksować, a także rozwijać moją kreatywność.

 

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

uczenzpasjąuczenzpasja
Moją przygodę z karate tradycyjnym zacząłem, gdy miałem 6 lat. Treningi są 2 razy w tygodniu. Nie zawsze mam ochotę wychodzić z domu po południu, zwłaszcza, gdy pada deszcz lub jest bardzo zimno i wietrznie. Jednak każdy trening daje mi dużo radości. Zdałem trzy egzaminy: na biały, żółty i pomarańczowy pas. Jestem już w starszej grupie. Umiem liczyć po japońsku. Mam też wielu przyjaciół z karate, często są to starsi koledzy.
   Moim marzeniem jest pojechać na obóz sportowy. Zachęcam wszystkie dzieci do rozwijania swoich pasji oraz szukania nowych ciekawych zainteresowań i wyzwań!

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Hania skrzypce 

Mam na imię Hania i mam dwie duże pasje: muzykę i sport. Chodzę do IV klasy Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego, gdzie uczę się gry na skrzypcach. Uwielbiam też bieganie i jestem zawodniczką klubu sportowego AZS UMCS. 30 stycznia 2022 roku w Lublinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, podczas których na dystansie 60 m w kategorii U14 zdobyłam brązowy medal :-) Moim ulubionym sportowcem jest Justyna Święty-Ersetic i bardzo chciałabym biegać tak szybko jako ona :-)

Hania 100 Hania medal

 

 

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

OLa               IMG 8972 768x1024

Na zajęcia taneczne do Zespołu Pieśni i Tańca im. Wandy Kaniorowej  chodzę od najmłodszych lat. Zaczęłam tam tańczyć, ponieważ moja siostra opowiadała mi, że tańce, śpiewy i stroje ludowe są niesamowite. Bardzo chciałam to wszystko zobaczyć i poznać. Kiedy zobaczyłam pierwszy występ ludowy pomyślałam, że fajnie byłoby umieć tak tańczyć, śpiewać i nosić takie stroje. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, a zakończenie roku tanecznego odbywa się koncertem w muszli koncertowej. Brałam udział w koncercie "Lublin Lublinowi" -25.06.2021

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 nowakK

Mam na imię Piotrek i bardzo lubię sport (biegi, piłkę nożną), ale najbardziej KARATE. Należę do Klubu Karate Tradycyjnego Chidori. Pod okiem senseia Pawła uczę się, zdobywam kolejne pasy, a moim marzeniem jest oczywiście czarny pas!

Marcin Stec
Kategoria:

MALARSTWO, FOTOGRAFIA, GRAFIKA, GRY KOMPUTEROWE
Moje zainteresowania zbytnio się nie wyróżniają, ale nie oznacza to, że nie są ciekawe. W tym zestawieniu pokażę, co robię w wolnym czasie i jak to wpływa na moje życie.
W rodzinie jestem kojarzona ze sztuką. Wszystko zaczęło się od tego, że pewnego dnia moja mama przyniosła z pracy kilka dużych kartonów. Gdy stawiała je w przedpokoju, powiedziała do mnie: „Julka, będziesz malować nam obrazy!”. Co mogłam wtedy poradzić? Jeśli mama prosi, to Julka robi! I tak to się wszystko zaczęło. Dziś w naszym domu cały przedpokój jest galerią moich prac. Możecie to zobaczyć na poniższych zdjęciach.
A propos zdjęć – fotografia to moja druga pasja. Zdjęcia robię telefonem i nie potrzebuję profesjonalnego aparatu. Najczęściej fotografuję mojego kota lub naturę. Zadziwiające jest to, jak dużo jest piękna w otaczającym nas świecie. Trzeba tylko to dostrzec.
Piękno nie tylko dostrzegam, ale również je tworzę. Tablet graficzny, zacinający się laptop i niewygodne krzesło stanowią mój warsztat pracy, w którym powstają moje grafiki. Tworzę różnego typy prace – najczęściej dla siebie, ale również na potrzeby klasy i szkoły. Ostatnio stworzyłam 3 projekty kartek na Boże Narodzenie, które wiszą w holu naszej szkoły.
Jeśli chodzi o kolejną moją pasję, to gram w „Sky: Children of The Light”. Wcielamy się w niej w małą ćmę, która z naszą pomocą staje się coraz lepsza. Lecz nie tylko my jej pomagamy, ale też gracze z całego świata. Poznałam tam ludzi z Azji, USA i Korei. Niestety, nie spotkałam tam żadnego Polaka. W tej grze są poziomy, które przechodzi się grupami, ponieważ w pojedynkę nie da rady. Są to na przykład drzwi, które muszą odblokować dwie osoby, dotykając ich w tym samym czasie. Albo trudne poziomy, w czasie których trzeba poprosić o pomoc doświadczonego gracza. Ta aktywność jest bardzo czasochłonna, ponieważ spędzam przy niej przymusowe dwie godziny dziennie. Ale to się opłaca, ponieważ zdobyłam dzięki niej mnóstwo przyjaciół i poprawiłam swoją znajomość języka angielskiego, porozumiewając się nim z innymi uczestnikami gry. Warto też wspomnieć, że „Sky” ma jedną z piękniejszych grafik, jakie widziałam.
Moje pasje uwieczniłam na poniższych zdjęciach.

Miłego oglądania! >>> Galeria

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

IMG 20220131 WA0016

Piotr Piasecki jest uczniem klasy 3c. Jego największą pasją jest sport, a w szczególności piłka nożna. Od czterech lat Piotrek należy do klubu sportowego BKS Lublin. W swojej drużynie gra na pozycji bramkarza. To bardzo odpowiedzialna funkcja, która wymaga dużo skupienia, koncentracji, współpracy z pozostałymi zawodnikami, a przede wszystkim wielu godzin treningów, żeby utrzymać jak najlepszą formę. 
Piotrek wraz z drużyną i trenerami uczestniczy na bieżąco w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, sparingach oraz meczach ligowych. Drużyna ma na koncie wiele zdobytych medali i pucharów. 
Ostatnim największym sukcesem Piotrka było otrzymanie nagrody Najlepszego Bramkarza na turnieju Beksa Cup 2021, który odbył się 11.12.2021r. w Lublinie Academos. Wydarzenie to miało zasięg wojewódzki. 
Pasja gry w piłkę nożną wpływa bardzo pozytywnie na Piotrka, ponieważ rozwija jego kreatywność, obowiązkowość oraz utrzymuje dobrą kondycję fizyczną. Piotrek liczy na to, że w najbliższych latach dołączy do reprezentacji naszej szkoły i wykorzysta swoje umiejętności, aby pomóc szkolnej drużynie piłki nożnej osiągać sukcesy.
Piotr Dobrowolski
Kategoria:

koszykowka

Koszykówka

Tą dyscypliną sportową zacząłem się interesować w szkole. Dzięki zajęciom prowadzonym w szkole rozwijam swoje umiejętności. Trener wspiera mnie w dążeniu do coraz lepszych umiejętności i uczy, aby w przyszłości osiągać dobre wyniki w tym sporcie. Rodzice również mnie wspierają , umożliwiając mi udział w treningach, oraz uczestniczą w czasie meczy. Moim pierwszym osiągnięciem w tej dziedzinie sportowej było zdobycie wraz z drużyna - I miejsca w turnieju IV klas profilowanych w koszykówce (2019) - III miejsca w lidze wojewódzkiej U-13 (2019) - II miejsca w turnieju V klas profilowanych w koszykówce (2020) - Zakwalifikowanie się do ligi wojewódzkiej U-13 (2020)

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 no name

„Szachy”

Początek mojej przygody z szachami rozpoczął się już w przedszkolu, gdzie odbywały się zorganizowane zajęcia szachowe. Jako sześciolatek brałem udział w miejskich turniejach szachowych. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej, uczęszczałem do Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”,  w którym  pod opieką mistrzyni rankingu międzynarodowego FIDE Pani Ireny Kasprzyk   kontynuowałem i doskonaliłem swoje zainteresowania. Ze względów losowych, musiała nastąpić zmiana trenera indywidualnego, którym obecnie jest polska arcymistrzyni oraz wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Kobiet. Z uwagi na fakt, iż mieszka ona w Warszawie, cotygodniowe treningi odbywają się w formie on line. Niezależnie od   stałych zajęć zdalnych, trening szachowy wymaga ode mnie dodatkowego rozwiązywania zadań szachowych, co zajmuje około kilku godzin w tygodniu. Stałym elementem procesu szkolenia i rozwoju w tej dziedzinie jest udział w turniejach szachowych, w których uczestniczę zarówno na poziomie miejskim, wojewódzkim, krajowym jak i międzynarodowym. W realizacji mojej pasji wspomaga mnie cała rodzina, zarówno w aspekcie logistycznym, organizacyjnym, jak i mentalnym. Dotychczas rozegrałem ponad 300 turniejów, z czego blisko 90 z nich ukończyłem w pierwszej trójce. Moją pasją jest gra w szachy, która  sprawia  mi dużo satysfakcji. Daje możliwość  wszechstronnego rozwoju, w tym logicznego i analitycznego rozumowania.

Osiągnięcia:

- wielokrotny medalista Mistrzostw Województwa Lubelskiego

- kilkukrotny medalista zawodów pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin

- medalista (złoty, srebrny, dwukrotny brązowy) Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Indywidualnych Chłopców

- kilkukrotny finalista Mistrzostw Polski

- brązowy medalista XIX Ogólnopolskich Indywidualnych Szkolnych Mistrzostwach w Szachach Chłopcy (Dąbki) 2007-2006

- uczestnik Międzynarodowego Turnieju Szachowego w Orange (Prowansja) we Francji , czerwiec 2019 r.

- I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Z Okazji Dni Przyjaźni  Polsko – Węgierskiej ,  Kielce 22-23.03.2019 r. w kategorii do 1300 FIDE.

- uczestnik Międzynarodowego Turnieju Szachowego Akiby Rubinstein w Polanicy Zdrój w 2020 r.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Screenshot 2021 02 14 22 12 56 116 com.whatsapp

Makrama

Moją pasją jest robienie bransoletek przyjaźni. Nauczyła mnie wiązać je moja mama.

Do zrobienia takiej bransoletki potrzebne są od 3 do 6 różnych kolorów muliny i agrafka.

Podczas tworzenia można stosować różne wzory. Należy przemyśleć jaki wzór chce się wykonać. W trakcie wiązania należy pilnować by każdy kolejny węzeł mocno zacisnąć. Moją pierwszą bransoletkę zaplatałam dwa miesiące. Po roku nabyłam wprawy i potrafię jedną stworzyć mniej więcej w półtorej godziny.

Wykonywanie bransoletki jest przyjemnym zajęciem. Działa wyciszająco i uspokajająco. Najfajniejsze w robieniu bransoletek jest to, że najczęściej wykonuje się je dla przyjaciół i bliskich. To daje mi radość i satysfakcję. Jednak zrobienie takich bransoletek jest trudne, bo trzeba dobrze znać osobę, dla której się to robi i wybrać pasujące do danej osoby kolory.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 

nurkowaniepng

 

Nurkowanie

Od najmłodszych lat fascynują mnie zwierzęta morskie. Aby móc rozwijać swoją pasję i obserwować je w ich naturalnym środowisku, w wieku 6 lat rozpocząłem naukę pływania. Jednak czułem lekki niedosyt i rok temu postanowiłem zapisać się na kurs nurkowania, który mam nadzieję ukończę licencją nurka. Bardzo spodobał mi się ten rodzaj aktywności i chyba odnalazłem swoją pasję. Jestem oczarowany nurkowaniem!

Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł oglądać podwodny świat i nurkować w najgłębszych jaskiniach świata.