Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 

9 listopada w sali gimnastycznej zgromadziła się społeczność szkolna, aby uczestniczyć w akademii poświęconej 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Bóg, Honor, Ojczyzna - to było drogowskazem”. Uczniowie ubrani w stroje galowe, przystrojeni w biało-czerwone kokardy narodowe wysłuchali, jak wiele zawdzięczamy naszym przodkom, którzy potrafili przeciwstawić się zaborcom i nie szczędząc krwi i życia, stanęli do walki o niepodległy byt Rzeczypospolitej. Uroczystość była nie tylko okazją do refleksji nad trudną historią naszego kraju, ale także czasem radości wyrażonej we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Akademię przygotowały pp. Anna Flis i Renata Seroka, część muzyczną pp. Anna Bielecka i Agnieszka Bancerz

Zapraszamy do galerii


RS

 

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym także Państwa, projekt D - 125 LSM wygrał!

Projekt zakłada między innymi remonty chodników, stworzenie placu zabaw w okolicy Szkoły Podstawowej nr 38, doposażenie wybiegu dla psów, wykonanie stołów szachowych dla przedszkolaków przy Przedszkolu nr 33, na terenie kompleksu sportowego "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 29, montaż ścianki wspinaczkowej oraz huśtawki podwójnej. Na placu zabaw z tyrolką podwójną - teren zewnętrzny przy Szkole Podstawowej nr 38 ul. Pana Wołodyjowskiego 13 - urządzenia mają być wykorzystywane przez naszą szkołę

podczas zajęć w-f jako zielona sala gimnastyczna. W ramach zadania planuje się wykonanie np. zgodnie z ofertą Frajdy: zjazdu linowego podwójnego 25 metrowego, linarium max, zestawu ze zjeżdżalnią i drabinkami, montażu 2 ławek, regulaminu placu zabaw i kosza. Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na ten projekt, bo w ten sposób także naszej szkole przybędzie nowe miejsce rekreacyjno - sportowe.

J.S.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

dypl1

Zakończyła się piąta edycja akcji „Szkoła pamięta”. W projekcie wzięło udział ponad 11 tys. szkół, przedszkoli oraz placówek oświatowych z całego kraju, w tym oczywiście nasza Szkoła. Zaangażowało się w nią ponad 1,6 mln uczniów i 161 tys. nauczycieli. Dzięki akcji „Szkoła pamięta” dzieci i młodzież uczą się nie tylko szacunku do polskiej tradycji, ale również pielęgnują w sobie miłość do Ojczyzny i pamięć historyczną.

 

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 warsztaty zotnicze 15 20231106 1671106067

30 października uczennice z klasy 4b wzięły udział w warsztatach, podczas których odkrywały tajniki ręcznie wykonywanego rzemiosła złotniczego. Zajęcia prowadził p. Dawid Lewandowski, który pokazywał narzędzia wykorzystywane w średniowiecznych warsztatach złotniczych, materiały używane do wyrobu dawnej biżuterii, kamienie naturalne wykorzystywane przez średniowiecznych jubilerów oraz tradycyjne metody i techniki wytwarzania biżuterii. Uczestniczki miały okazję stworzyć własny pierścień i lanulę, czyli zawieszkę inspirowaną skarbem archeologicznym z X wieku znalezionym w Pińsku (obecnie znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Lublinie).

Zapraszamy do galerii

RS

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

dzie wszystkich witych 2023 18 20231103 1722096963

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu  ludzie przychodzą na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych. Uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią, wybrali się na nekropolię przy ulicy Lipowej, aby zapalić znicze i złożyć kwiaty na grobach i pod pomnikami naszych bohaterów narodowych. Zatrzymali się przy grobowcu powstańców styczniowych, w miejscu wiecznego spoczynku księdza Piotra Ściegiennego, przy symbolicznej mogile pomordowanych w Katyniu i przy Krzyżu Wołyńskim. Na koniec odwiedzili groby nieznanych żołnierzy w części wojskowej cmentarza.

Zapraszamy do galerii

RS

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Informujemy, że dni 2 oraz 3 listopada są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych, w tych dniach dyżur pełni świetlica szkolna w godzinach: 6,30-17,00.

Dyrekcja szkoły

Podkategorie