Piotr Dobrowolski
Kategoria:

schronisko

Jak co roku Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcję pomocy zwierzętom z Lubelskiego Schroniska.

Zbieramy żywność tj. karmę suchą i mokrą, makarony, kasze, ryż oraz inne arykuły np. koce,pledy, miski, smycze i zabawki dla psów i kotów.

Dary przynosimy do biblioteki szkolnej.

Akcje trwa od 16.10 do 30.10. 2023. 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

nakrętki

To już kolejny raz cała nasza szkolna społeczność bierze udział w "Zakręconej akcji" przynosząc do szkoły i wrzucając nakrętki do "Nakrętkożercy". W ten sposób wspieramy podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. W pierwszym półroczu przekazaliśmy jako dar naszych serc 9 worków z nakrętkami a w drugim 11.

Więcej informacji na temat tej akcji można znaleźć

na stronie : hospicjum.lublin.pl/index.php/zakrecona-akcja/

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

W obecnym roku szkolnym do Wolontariatu należy 77 uczniów z klas ósmych.

W I semestrze Wolontariusze aktywnie uczestniczyli w akcjach i działaniach wynikających z założeń statutowych Szkolnego Koła Wolontariatu.

Od września w ramach “Zakręconej akcji” zbierane są nakrętki dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.

Ponadto Wolontariusze pełnią dyżury przy stołówce szkolnej.. Niektórzy chętnie pomagają młodszym kolegom w odrabianiu prac domowych oraz bezpiecznym spędzaniu przerw lekcyjnych.

Chętnie wykazują pomoc w bibliotece szkolnej.

Włączają się w sprzedaż na kiermaszach szkolnych.

W grudniu została zorganizowana akcja charytatywna ‘List do Świętego Mikolaja” polegająca na zbiórce artykułów spożywczych i higienicznych.

Wolontariusze włączyli się również w akcję przygotowania kartek świątecznych dla podopiecznych lubelskich DPS-ów. Paczki wraz z kartkami światecznymi zostały przekazane seniorom z lubelskich DPS-ów i pensjonariuszom prawosławnym.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej wspólpracy.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

wolontariat

Nasi wolontariusze jak i cała szkolna społeczność aktywnie bierze udział w akcjach charytatywnych. Tym razem w "Zakręconej akcji" pod koniec roku szkolnego przekazaliśmy podopiecznym Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia 10 worków nakrętek. Otrzymaliśmy piękne podziękowania, które niech zgrzewają nas do ciągłej otwartości, by nieść pomoc potrzebującym.

dyplom

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Wolontariat

Szkolne Koło Wolontariatu pragnie pomóc chorym dzieciom przebywającym w Lubelskim Szpitalu Dziecięcym oraz dzieciom, które przyjechały do nas z Ukrainy.

Od jutra, czyli od czwartku zbieramy :

- zabawki ( np. pluszaki, lalki, klocki, gry planszowe)

- pomoce szkolne ( zeszyty, kredki, ołówki, farby bloki itp.)

- słodycze

Wszyskie dary powinny być nowe - fabrycznie zapakowane.

Przynosimy je do biblioteki szkolnej.

Akcja trwa od 28.04 do 13.05 2022

Liczymy na Wasze dobre serca i z góry dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

kartki swiateczne

Jak co roku wolontariusze oraz uczniowie z klas I - III uczęszczający do szkolnej świetlicy przygotowali kartki świąteczne dla podopiecznych Prawosławnych Domów Pomocy Społecznej w Grabarce i Lublinie. Bardzo dziękujemy Pani Kamili Anchimiuk, mamie naszych uczniów za zaangażowanie i propagowanie idei wolontariatu w środowisku lokalnym. Wraz z uczniami opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz p. Ewa Rycerz - nauczyciel świetlicy składają najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Z radością przedstawiamy wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego "Wolontariat wypływa prosto z serca - wolontariusz pomaga osobom potrzebującym".
W konkursie wzięły udział 23 osoby.


Laureatami konkursu są:


1. Sabina Gumowska kl. 1b
2. Ewa Zimny kl. 1c
3. Amelia Goździółko kl. 2a
4. Martyna Filipiak kl. 2a
5. Karol Czerw kl. 2a
6. Natasza Popik kl. 2c
7. Dominik Kowalski kl. 2c
8. Aleksandra Bajorek kl. 3a
9. Kaja Samorańska kl. 4b
10. Adam Banaś kl. 4c
11. Gabriela Czerw kl. 5b


Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy

Piotr Dobrowolski
Kategoria:
IMG 20220309 185948
 
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Włączając się do działań wspierających naród ukraiński, który stanął w obronie swoich granic i znajduje się w stanie wojny, zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję "Pomóż, bo możesz".
Przeprowadzona została zbiórka darów rzeczowych: środków higienicznych, materiałów opatrunkowych,produktów spożywczych, kocy i śpiworów. Zebraliśmy tyle, darów wypełniły one całego busa. Za ten ogromny Dar Serca pragniemy złożyć wszystkim serdeczne podziękowanie. Rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za przyniesione dary a wolontariuszom i nauczycielom odpowiedzialnym za wolontariat szkolny za segregowanie, pakowanie i przetransportowanie do busa. Wszystkie rzeczy w dniu 02.03.2022 r. zostały przekazane do Caritas Diecezji lubelskiej.
Wiemy, że jeśli będzie znowu taka potrzeba, możemy  na Was liczyć.
Dyrekcja szkoły
Wolontariat szkolny
 
Piotr Dobrowolski
Kategoria:

IMG 20211207 072715W tym roku nasza szkoła kolejny raz uczestniczy w akcjach charytatywnych polegających na zbieraniu nakrętek, które przekazujemy podopiecznym Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz organizując akcję "Nakrętki dla Wiktorii".

W grudniu odwiedziła nas Wiktoria, która wraz z mamą przekazała na ręce pana Dyrektora Mirosława Wójcika podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję "Nakrętki dla Wiktorii", która niesie pomoc i wspiera dziewczynkę w leczeniu i rehabilitacji.
My ze swej strony przekazaliśmy słowa wsparcia oraz nasz dar serca - worki pełne nakrętek. Cieszymy się, gdy nasze małe gesty wykonane wspólnie tworzą dużo dobra, bo razem zawsze możemy więcej!
Opiekunowie Wolontariatu szkolnego
IMG 20211207 072601
IMG 20220309 193027
Marcin Stec
Kategoria:

Działalność charytatywna naszych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników zostaje zauważona w środowisku lokalnym, czego dowodem są poniższe podziękowania. 

Serdecznie dziękujemy!

 

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

IMG 20211205 171127

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizowało Regionalną Galę Wolontariatu "Z dobrem do Granic". Uroczystość w dniu 5 grudnia w Filharmonii Lubelskiej uświetniły występy Magdy Welc i Mariusza Ostańskiego oraz lubelskich filharmoników. Podczas wydarzenia poznaliśmy laureatów tegorocznego konkursu na Wolontariusza Roku Lubelszczyzny. W uroczystości uczestniczyli rodzice z Rady Rodziców oraz opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

IMG 20211205 171115

IMG 20211205 172821

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

wolontariat

Dzisiaj mówimy Wam DZIĘKUJEMY!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza obchodzonego 5 grudnia chcemy z serca podziękować wszystkim za serce, czyli okazaną dobroć, zaangażowanie i udział w akcjach charytatywnych organizowanych w naszej szkole. Tym dużym i tym małym, dorosłym i dzieciom,  naszym wspaniałym rodzicom, opiekunom, nauczycielom i pracownikom mówimy DZIĘKUJEMY! Dobrze, że jesteście! Cieszymy się, że możemy podejmować  z Wami różne inicjatywy, bo zawsze możemy na Was liczyć! Jesteście wrażliwi na potrzebujących, macie otwarte serce i chętnie dzielicie się z innymi.

Już w piątek zostaniecie przywitani w progach naszej szkoły „Wdzięcznym Sercem” wypełnionym słowami podziękowań i radości z tego, że wspólnie tworzymy przestrzeń dobra! Chcemy również, byście odczuli, że „dobro wraca”. Zostanie również zainstalowana ścianka z prezentacją prac zgłoszonych do Szkolnego Konkursu Plastycznego "Wolontariat wypływa prosto z sera -wolontariusz pomaga osobom potrzebującym" i plakatami na temat naszego Szkolnego Koła Wolontariatu  i PCK oraz Szkolnego Koła Caritas.

Mamy również dla wszystkich zaproszenia na niecodzienne wydarzenia, które odbędą się w dniu 5 grudnia. Zaproszenie na transmisję koncertu zorganizowanego przez Caritas Polska
w godz.16.00 -17.30 dla wszystkich wolontariuszy na Facebooku oraz na Galę Wolontariatu 2021, która odbędzie się o godz. 17.00 w Filharmonii Im. Henryka Wieniawskiego  w Lublinie z gościnnym udziałem Magdy Welc i Mariusza Ostańskiego – tu za okazaniem wejściówki- osoby zainteresowane proszone są o kontakt ze szkołą.

To nasze wspólne święto! Cieszmy się sobą i tym czasem! Życzymy radosnego, miłego świętowania!

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
pani wicedyrektor Teresa Hamryszczak,
pani Dorota Dąbrowska, pani Dorota Nurzyńska,
pani Renata Kowalska, s. Anna Łyko, s. Franciszka Różycka

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Regulamin Szkolnego Konkursu Plastycznego

„Wolontariat wypływa prosto z serca-

- wolontariusz pomaga osobom potrzebującym”

Organizatorami konkursu są opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu i PCK: pani wicedyrektor Teresa Hamryszczak, Dorota Dąbrowska, Dorota Nurzyńska

Celem konkursu jest:

 • promowanie spontanicznej ekspresji plastycznej wśród dzieci,
 • zachęcenie uczniów do włączenia się w przedsięwzięcia związane  z wolontariatem,
 • poszerzenie wśród uczniów wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresie pracy wolontariuszy Regulamin konkursu:
 1. Uczniowie przygotowują prace plastyczne indywidualnie w dwóch kategoriach wiekowych:
 • uczniowie klas I-III
 • uczniowie klas IV - V
 1. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę.
 2. Praca plastyczna wykonana techniką dowolną (bez używania materiałów sypkich) w formacie A3 lub A4 powinna być na odwrocie podpisana imieniem, nazwiskiem i klasą i złożona w szkolnej bibliotece bądź szkolnej świetlicy do dnia 29.11.2021 r.
 3. Przy ocenie będzie brana pod uwagę oryginalność, zgodność z tematem oraz estetyka i samodzielność wykonania prac.
 4. Prawa autorskie do złożonych prac przechodzą na własność szkoły i mogą być wykorzystywane w celach promocyjnych szkoły.
 5. Sześć najlepszych prac z każdej kategorii zostanie przesłanych na konkurs wojewódzki promujący wolontariat - „Mój mały wolontariat: Serca dobre mamy i chętnie osobom potrzebującym pomagamy” gdzie w ramach zgłoszenia niezbędne będzie wypełnienie zgody rodziców na udział w konkursie oraz karty zgłoszenia. Dokumenty te osoby zainteresowane powinny pobrać ze szkolnej biblioteki by najpóźniej do dnia 29.11.2021 złożyć wraz z pracą w bibliotece bądź szkolnej świetlicy.
 6. Dla uczestników przewidziane są dyplomy oraz drobne niespodzianki.