Piotr Dobrowolski

                     

a

b

c 

Przedłużamy termin oddawania prac konkursowych (ze względu na obostrzenia i związane z nimi utrudnienia) do 31.03.2021 r.:

Szkolna biblioteka zaprasza uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie pt. KAMISHIBAI. W języku japońskim „kami”- oznacza papier, „shibai” – sztuka, przedstawienie, a zatem „kamishibai” – to… teatr ilustracji, papierowy teatr.

         Zasady konkursu:

  • Należy wybrać ulubiony wiersz, kilka scen z lektury szkolnej lub opowiadania albo samodzielnie napisanego utworu literackiego.
  • Dzieląc wybrany utwór na fragmenty, trzeba namalować, narysować lub przygotować grafikę ilustrującą treść każdego fragmentu (od 5 do 15 ilustracji i fragmentów tekstu, wielkość: format A3).
  • Ważna jest także strona tytułowa. Kolejne fragmenty zapisujemy na odwrotnej stronie plansz z ilustracjami, na planszy poprzedzającej odpowiednią ilustrację.
  • Ozdabiamy niepotrzebne, tekturowe pudełko- nadając mu „drugie życie” (zgodnie z ideami recyklingu). Zamieniamy pudełko w miniaturową scenę poprzez urozmaicenie motywami związanymi z treścią przedstawianego tekstu lub według własnego pomysłu.
  • Przygotowane prace – pudełkowe teatrzyki Kamishibai z ilustracjami w środku – zostawiamy w szatni na przygotowanym stoliku z informacją, że to praca konkursowa do biblioteki.

     ZAPRASZAMY NA TELEFONICZMNE KONSULTACJE DO SZKOLNEJ BIBLIOTEKI: tel. 81 525 22 84 wew. 24 - codziennie 8.00 - 16.00.

Kategoria: