Piotr Dobrowolski

 wizyta zagranicznych goci 5 20220623 1518539821

W dniach 30.05 –3.06.2022 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole partnerów
z projektu „My school is cool” w ramach programu Erasmus+. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Educational games – that makes sense”.  Przyjechało do nas 15 uczniów i 10 nauczycieli z 4 krajów: Bułgarii, Łotwy, Rumunii i Turcji.

Uczniowie uczestniczący w programie Erazmus+ po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć się na żywo i wspólnie spędzić czas. Przez cały tydzień mieli możliwość doskonalenia języka angielskiego i wykorzystania swoich umiejętności logicznego myślenia
w celu wykonania różnorodnych zadań integracyjno – edukacyjnych. W tym czasie nauczyciele pracowali nad projektem i poznawali systemy edukacyjne w poszczególnych krajach.

Ponadto uczniowie uczyli się podstawowych zwrotów w językach narodowych swoich rówieśników, poznawali historię i ciekawostki o krajach partnerskich, a także
z zaciekawieniem dowiadywali się o ich zwyczajach i tradycjach. Wizyta naszych zagranicznych przyjaciół była też wspaniałą okazją do pokazania im naszej szkoły i piękna Lublina. Dla uczestników projektu zostały przygotowane podchody szkolne i wycieczka
po Starym Mieście oraz wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Nie wolno też zapominać o tym, że uczniowie uczestniczyli w warsztatach w Domu Słów, pokazach fizycznych na UMCS, pokazach chemicznych w naszej szkole,
w Matematycznym Parku Tematycznym przygotowanym przez naszych nauczycieli. Nasi partnerzy poznali też Kazimierz Dolny, którym byli zachwyceni.

Zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie byli bardzo zadowoleni z wizyty w naszym kraju, regionie i szkole. Wiele osób zaprzyjaźniło się ze sobą i zamierza regularnie budować tę relację. Świetną okazją do tego będzie kolejne spotkanie w ramach programu, które odbędzie się tym razem na Łotwie.

To pierwsze w ramach projektu międzynarodowe spotkanie uświadomiło wielu uczniom, jak ważna jest znajomość języka angielskiego i jak bardzo ułatwia kontakty towarzyskie wśród osób z różnych krajów. Mamy nadzieję, że zachęci to uczestników projektu, ale też innych uczniów naszej szkoły do intensywnej nauki tego przedmiotu.

Zapraszamy do galerii

Kategoria: