Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 spotkanie w turcji w ramach projektu my school is cool 40 20230102 1898565928

Już po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu
w ramach projektu „My school is cool” programu Erasmus+ w Turcji w mieście Darica  w dniach 28.11. 2022 -  2.12.2022 r.  W spotkaniu uczestniczyły 3 uczennice z klas 8: Agata, Lena i Łucja wraz z panią wicedyrektor Dorotą Wereską oraz panią Anną Gołębiowską. Ponadto byli uczniowie oraz nauczyciele
z Bułgarii, Łotwy i Rumunii.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

spotkanie na otwie w ramach projektu my school is cool 19 20221014 1664726395          

  Od ponad dwóch lat Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie uczestniczy w projekcie ‘My school is cool’ programu Erasmus+. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie szkół podstawowych z Polski, Łotwy, Turcji, Rumunii i Bułgarii podejmują różnorodne działania mające na celu wzajemną integrację, poznanie innych szkół w Europie, ich systemów edukacji, sposobów nauczania oraz poznają różnorodne zagadnienia głównie z przedmiotów ścisłych. Podczas pandemii uczniowie mogli spotykać się jedynie online, teraz jest możliwość spotkania w poszczególnych szkołach. Na przełomie maja i czerwca tego roku nasi uczniowie gościli u siebie Łotyszy, Turków, Rumunów i Bułgarów. W tym roku szkolnym to oni będą odwiedzali swoich kolegów w innych krajach.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 wizyta zagranicznych goci 5 20220623 1518539821

W dniach 30.05 –3.06.2022 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole partnerów
z projektu „My school is cool” w ramach programu Erasmus+. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Educational games – that makes sense”.  Przyjechało do nas 15 uczniów i 10 nauczycieli z 4 krajów: Bułgarii, Łotwy, Rumunii i Turcji.

Uczniowie uczestniczący w programie Erazmus+ po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć się na żywo i wspólnie spędzić czas. Przez cały tydzień mieli możliwość doskonalenia języka angielskiego i wykorzystania swoich umiejętności logicznego myślenia
w celu wykonania różnorodnych zadań integracyjno – edukacyjnych. W tym czasie nauczyciele pracowali nad projektem i poznawali systemy edukacyjne w poszczególnych krajach.

Ponadto uczniowie uczyli się podstawowych zwrotów w językach narodowych swoich rówieśników, poznawali historię i ciekawostki o krajach partnerskich, a także
z zaciekawieniem dowiadywali się o ich zwyczajach i tradycjach. Wizyta naszych zagranicznych przyjaciół była też wspaniałą okazją do pokazania im naszej szkoły i piękna Lublina. Dla uczestników projektu zostały przygotowane podchody szkolne i wycieczka
po Starym Mieście oraz wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Nie wolno też zapominać o tym, że uczniowie uczestniczyli w warsztatach w Domu Słów, pokazach fizycznych na UMCS, pokazach chemicznych w naszej szkole,
w Matematycznym Parku Tematycznym przygotowanym przez naszych nauczycieli. Nasi partnerzy poznali też Kazimierz Dolny, którym byli zachwyceni.

Zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie byli bardzo zadowoleni z wizyty w naszym kraju, regionie i szkole. Wiele osób zaprzyjaźniło się ze sobą i zamierza regularnie budować tę relację. Świetną okazją do tego będzie kolejne spotkanie w ramach programu, które odbędzie się tym razem na Łotwie.

To pierwsze w ramach projektu międzynarodowe spotkanie uświadomiło wielu uczniom, jak ważna jest znajomość języka angielskiego i jak bardzo ułatwia kontakty towarzyskie wśród osób z różnych krajów. Mamy nadzieję, że zachęci to uczestników projektu, ale też innych uczniów naszej szkoły do intensywnej nauki tego przedmiotu.

Zapraszamy do galerii

Marcin Stec
Kategoria:

13 października 2021 roku czworo uczniów: Mateusz Aurzecki, Nikodem Filipiak, Nikola Kocot i Stanisław Zieliński, biorących udział w projekcie "My school is cool", uczestniczyło w międzynarodowych warsztatach online "Knowing me, knowing you".  Podczas spotkania mogli porozmawiać z  rówieśnikami z Bułgarii, Łotwy, Rumunii i Turcji. Poznali zainteresowania koleżanek i kolegów z zagranicy, wymienili  informacje o szkołach i ciekawostki na temat swoich krajów. Uczniowie mieli też możliwość komunikowania się w języku angielskim, a więc  praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy z radością wzięli udział w tym wydarzeniu i z niecierpliwością czekają na kolejne aktywności realizowane w ramach projektu.

Marcin Stec
Kategoria:

6 i 7 września 2021r. w ramach projektu ,,My school is cool" uczniowie klas 7c,7d i 7e wzięli udział w warsztatach integracyjnych w Motyczu Leśnym zorganizowanych przez Szkołę Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Klasy 7c i 7d uczestniczyły w zajęciach pt. ,,Matematyczny Escape Room", natomiast klasa 7e w warsztatach pt. ,,Szkoła Przedsiębiorczości". Matematyczny Escape Room to pomieszczenie, z którego można się wydostać tylko po rozwiązaniu serii zagadek matematycznych. Uczniowie mieli więc możliwość wykorzystać umiejętności matematyczne w ciekawy sposób. Uczestnicy warsztatów ,,Szkoła Przedsiębiorczości" poznali proces organizacji i tworzenia firmy oraz specyfiki jej funkcjonowania. Musieli obliczać zyski i straty oraz przywidywać działania sprzyjające rozwojowi przedsiębiorstwa.
Wspólne zajęcia dostarczyły wszystkim uczniom nie tylko dobrej zabawy, ale były okazją do twórczej współpracy.

Zapraszamy do galerii>>

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Jednym z zadań, z jakim zmierzyli się uczniowie z krajów partnerskich, było przeprowadzenie doświadczeń naukowych wykorzystujących składniki, które znajdują się w każdym domu oraz nakręcenie krótkich filmików podczas wykonywania tych eksperymentów.

Każdy kraj opracował inny temat:

Łotwa – eksperymenty związane z wodą,

Turcja – eksperymenty z powietrzem i składnikami powietrza,

Bułgaria – eksperymenty z substancjami i zmianami stanów skupienia,

Rumunia – eksperymenty z produktami żywieniowymi,

Polska – eksperymenty z kwasami.

Niestety, nie wszystkim szkołom udało się podjąć to wyzwanie.

Prezentujemy rezultaty działań uczniów z poszczególnych krajów, które zrealizowały to zadanie.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

2

W maju 2021 roku uczniowie naszej szkoły własnoręcznie przygotowali, a następnie przesłali swoim koleżankom i kolegom z Turcji kartki z okazji święta Ramadan Bayram, które kończy muzułmański święty miesiąc postu - ramadan.

1

3

Ecrin Tasciran

Elvin Metin

Polathan Aksakalli

Marcin Stec
Kategoria:

Dzięki współczesnym technologiom mogliśmy zrealizować jeden z punktów naszego projektu, którym była prezentacja szkół partnerskich. Otrzymaliśmy niezwykłe filmiki, które przedstawiają miejsca nauki naszych zagranicznych przyjaciół. Zachęcamy do ich obejrzenia.

 

 

 

Marcin Stec
Kategoria:

W ramach projektu Erazmus + współpracujemy z różnym europejskimi szkołami. Postanowiliśmy zatem przygotować  film, który w zabawny i nietypowy sposób zaprezentuje kolegom i koleżankom z innych krajów oraz ich nauczycielom  naszą szkołę.  Przedsięwzięcie, w  którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele oraz dyrekcja szkoły, przyniosło wszystkim aktorom wiele radości i satysfakcji, ponieważ zostało w całości opracowane i przedstawione w języku angielskim. Mamy nadzieję, że będzie to kolejny etap owocnej i ciekawej współpracy, podczas której niejednokrotnie wykorzystamy nasze umiejętności językowe i  współczesną technologię.

Radosław Suski
Kategoria:

 warsztaty integracyjne 17 grudnia 2020 rjpg

17 grudnia 2020 r. nauczyciel ze szkoły w Rumunii Adelin Hindorean zorganizował warsztaty integracyjne dla uczniów uczestniczących w projekcie. Z każdej szkoły uczestniczyło w nich po 5-6 uczniów. Mieli oni okazję przedstawić się, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, posłuchać o rówieśnikach z krajów partnerskich oraz ich zobaczyć. Uczniowie posługiwali się językiem angielskim. Z naszej szkoły w warsztatach wzięli udział: Mateusz Aurzecki, Tomasz Dudzicz, Nikodem Filipiak, Maksymilian Kupczak i Max Ozga.

Radosław Suski
Kategoria:

 Turkey

6 października 2020 roku został ogłoszony konkurs na logo do projektu ‘My school is cool’ wśród wszystkich szkół partnerskich ( z Bułgarii, Łotwy, Rumunii, Turcji i Polski).

Był to konkurs 2-etapowy (1 etap – szkolny i 2 etap – międzynarodowy). W naszej szkole w konkursie brali udział uczniowie z klasy 6c, 6d i 6e. Zgłosili oni 5 prac.

Najciekawsza praca została wyłoniona przez nauczycieli biorących udział w projekcie oraz Pana Dyrektora podczas głosowania poprzez komunikator WhatsApp. Była to praca wykonana przez Julię Santarossę z klasy 6c.

Następnie 24 listopada 2020 r. podczas spotkania międzynarodowego online odbył się 2 etap konkursu. Wzięło w nim udział 5 prac (po jednej pracy z każdej szkoły partnerskiej). Najlepszą pracą okazała się praca ze szkoły w Turcji. Została ona oficjalnym logo naszego projektu.

Regulamin konkursu (pobierz plik .doc)

I etap (szkolny) - prace polskie  II etap (międzynarodowy) 
A. Szwaczko, Ł. Białek A Szwaczko Biaek Bulgaria Bulgaria
A. Wieluńska A Wieluska Latvia Latvia
J. Santarossa J Santarossa Poland Poland
K. Krukowski K Krukowski Romania Romania
Z. Szynkaruk, W. Kolano Z Szynkaruk W Kolano Turkey Turkey