Piotr Dobrowolski

 olimpiada gier planszowych 8 20221129 1608129122

I Olimpiada Gier Planszowych zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej jest to ogólnopolski turniej gier planszowych skierowany do uczniów szkół w Polsce. Rozgrywki obejmują kilka kategorii gier planszowych z dziedziny historii. Finały regionalne odbywają w głównych miastach Polski, a wielki finał ogólnopolski będzie miał miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie w kwietniu 2023 r.

W turnieju regionalnym w Lublinie brały udział dwie dwuosobowe drużyny z naszej Szkoły, które stanęły do współzawodnictwa w grze ”Miś Wojtek”. Gra odwołuje się do realiów II wojny światowej i ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki oraz ukazuje ich długą wędrówkę z terenów Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt oraz Włochy aż do Szkocji.

Rywalizacja była bardzo emocjonująca, gdyż na warszawski finał ogólnopolski kwalifikowała się tylko jedna drużyna w poszczególnej kategorii gier. Nasze drużyny: Franciszek Niećko i Tymon Szkołut z klasy 8b oraz Nikodem Filipiak i Agata Mendel z klasy 8e, poradziły sobie znakomicie, a Franio i Tymon byli najlepszym teamem i jadą w kwietniu do Warszawy!

Opiekunem drużyn była Renata Seroka, nauczyciel historii.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii

Kategoria: