Marcin Stec

W dniach 7-9 października 2022 r. w Poznaniu w ramach Poznań Game Arena odbyły się I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT. Do Mistrzostw we wszystkich kategoriach zgłosiło się 2201 drużyn.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Michał Pyrzyna i Antoni Wojdat z VIb pod opieką Marcina Steca nauczyciela informatyki zajęła 7 miejsce w półfinałach co dało prawo udziału w finałach Mistrzostw IT.

Uczniowie rywalizowali w dywizji Robotyka, gdzie programowali roboty skonstruowane z zestawów LEGO Spike Prime. Był również czas na zwiedzanie starówki Poznania, Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz interaktywnego Muzeum Brama Poznania, a po rywalizacji drużyna odwiedziła stoiska na PGA, gdzie m.in. uczniowie testowali grę studentów z Uniwersytetu w Białymstoku.

Zapraszamy do galerii zdjęć>>> 

Marcin Stec

16 września w naszej szkole odbyły się warsztaty, które prowadzili trenerzy z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie klas 5-8 poznawali tajniki druku 3D, zastanawiali się na wykorzystaniem sztucznych sieci neuronowych i sztucznej inteligencji. Testowali program do rozpoznawania gestów i dowiedzieli się jak wygląda praca nad stworzeniem takiego programu. Zastanawiali się na dalszym rozwojem technologii i związanymi z tym szansami i zagrożeniami.

 Zapraszamy do galerii>>>

Marcin Stec

Dnia 8 lutego w naszej szkole odbyła się konferencja prasowa Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, dotycząca programu "Laboratoria Przyszłości". W konferencji uczestniczyła także Lubelska Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Dyrektor naszej Szkoły Mirosław Wójcik oraz Radni z Rady Miasta Lublin. Dzięki współpracy szkoły z samorządem Miasta Lublin szkoła pozyskała od MEiN środki finansowe w wysokości 191 700 zł.
Szkoła w ramach I etapu projektu zakupiła m.in.: 4 drukarki 3D, scaner 3D, 4 laptopy wysokiej klasy, 12 robotów photon, aparat fotograficzny, 8 okularów VR.

zapraszamy do galerii>>>