Piotr Dobrowolski

spotkanie ze studentami lotniczej akademii wojskowej w dblinie 1 20181218 2033647988

Dnia 22 listopada 2018 r. w świetlicy szkolnej, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, gościliśmy w naszej szkole studentów Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie szer. pchor. Aleksandrę Baran i kpr. pchor.. Michała Pawlika. Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją wiersza Józefa Ratajczaka pt. „Orzeł biały”, w wykonaniu uczniów klasy 3b. Następnie nasi goście, przeczytali dzieciom obszerne fragmenty książki Arkadego Fiedlera pt. „Dywizjon 303”. Jeden z trzech fragmentów, przeczytała s. Dorota Podsiad w zastępstwie swojego bratanka Kacpra Podsiad, także studenta LAW, Który niestety na spotkanie nie mógł przybyć. Dzięki usłyszanym fragmentom, dzieci dowiedziały się o wielkich umiejętnościach  i odwadze polskich pilotów, Którzy w 1940 r. brali udział w bitwie o Anglię, w specjalnie dla nich utworzonym Dywizjonie 303.

Ciekawym punktem spotkania były pytania zadawane gościom. Dzieci mogły się wiele dowiedzieć na temat munduru wojskowego, samolotów, oraz jak przebiega nauka w Lotniczej Akademii Wojskowej, jak wygląda dzień studenta. Dowiedziały się, że studenci muszą opanować wiele umiejętności. Dlatego, oprócz przedmiotów ścisłych i humanistycznych, mają dużo godzin zajęć wychowania fizycznego. Będąc dobrze wysportowanymi, uczą się trudnej, a zarazem pięknej sztuki latania na tzw. „symulatorach”. Tego wszystkiego mogliśmy się dowiedzieć także dzięki prezentacji multimedialnej, którą goście nam przygotowali.

Uczniowie podziękowali gościom wielkimi brawami, wręczyli dyplomy i upominki – rysunki samolotów własnoręcznie wykonanych, a następnie sami otrzymali prezenty od naszych gości, którymi bardzo się cieszyli.

Wyrazy wdzięczności i podziękowania przekazał gościom również  Pan Wicedyrektor Jerzy Jarosiński. Na zakończenie wszyscy zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Mamy nadzieję, że przygoda z lotnictwem będzie kontynuowana i spotkamy się ponownie.

Zapraszamy do galerii