Piotr Dobrowolski

PODSUMOWANIE OBCHODZONEGO W NASZEJ SZKOLE 16 MARCA- DNIA PANDY W RAMACH DZIAŁALNOŚCI KLUBU PRZYJACIÓŁ NELI ZORGANIZOWANEGO W ŚWIETLICY SZKOLNEJ.


16 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pandy. Celem naszych działań było zwrócenie uwagi na sytuację zwierząt, które są zagrożone wyginięciem poprzez szkodliwe działanie człowieka. Tego dnia dzieci miały okazję poznać różne ciekawostki z życia pandy, dowiedziały się jak ważna jest ochrona gatunków zagrożonych i jakie działania każdy powinien podjąć , aby chronić naszą planetę przed wyniszczeniem.


PODJĘTE DZIAŁANIA Z OKAZJI DNIA PANDY


Zorganizowanie szkolnego konkursu pt. „Kochamy pandy”.
Umieszczenie na stronie szkoły prezentacji pt.” Ciekawostki związane z życiem  i zwyczajami pandy wielkiej”.
Przeprowadzenie przez nauczycieli świetlicy w klasach I-III pogadanki podczas której dzieci:

- odpowiadały na proste zagadki dotyczące życia niedźwiedzia -pandy,

-dowiedziały się, że jest ona symbolem zwierząt zagrożonych wyginięciem,

-szukały sposobów dbania o przyrodę, aby nasza planeta była piękna i czysta,

 - poznały sympatyczną maskotkę sierżanta Poli przekazaną naszej szkole przez lubelską Policję wraz z pozdrowieniami i przypomnieniem o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na co dzień.  Na koniec zajęć dzieci otrzymały przesłanie, aby chronić nasz piękny i niezwykły świat oraz wysłuchały piosenkę Zozi pt. „ Cały świat jest w naszych rękach”.  Główną atrakcją zajęć był miś panda, którego rolę odgrywał pracownik naszej szkoły. Sprawił on dużą radość dzieciom.

Nauczyciele w świetlicy przeprowadzili zajęcia, podczas których dzieci oglądały prezentację  i filmy związane z życiem pand. Wykonały pracę plastyczną pt. „ Balonowe pandy”.Tego dnia dzieci przygotowały specjalny ubiór lub elementy stroju nawiązujące do wyglądu misia -pandy , za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY DZIECIOM I RODZICOM!!! 
GRATULUJEMY LAUREATOM KONKURSU "KOCHAMY PANDY” I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM ZA WYKONANIE PIĘKNYCH RYSUNKÓW PRZEDSTAWIAJĄCYCH PANDY. DZIĘKI WASZYM PRACĄ POWSTAŁA TA WSPANIAŁA WYSTAWA, KTÓRĄ MOGLIŚMY PODZIWIAĆ.

Zapraszamy do galerii