Piotr Dobrowolski

12345

 

            W dniu 17 września 2021 r. klasa 8b uczestniczyła w nietypowej lekcji historii. W Domu Kultury LSM odbyło się spotkanie literackie pt. ”Mały Patriota”. Główną częścią wydarzenia, prowadzonego przez panią Ewę Dados, znaną lubelską dziennikarkę, było spotkanie z panem Zygmuntem Markiem Miszczakiem, autorem wierszy patriotycznych (i nie tylko). Poeta opowiadał o swoich inspiracjach przy tworzeniu poszczególnych utworów, a p. Dados pięknie je recytowała, opowiadając o patriotyzmie i podkreślając, jak ważna jest znajomość historii oraz umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka.

            Spotkanie było połączone z projekcją filmu o powstaniu warszawskim pt. „Miasto 1944”, który wykonały uczennice z Warszawy. Gościły one na spotkaniu, opowiedziały o tworzeniu filmu i emocjach, które temu towarzyszyły.

            Pan Miszczak podarował szkolnej bibliotece tomiki wierszy swojego autorstwa „Mały patriota” oraz „

 Śladem ojców” wraz z dedykacją, m.in.: „W Was nadzieja na piękny świat! Dziękuję za uczestnictwo w spotkaniu literackim i za to, że z uwagą i skupieniem uczestniczyliście w dzisiejszej podróży przez historię”.

            Opiekunem grupy była Renata Seroka, nauczyciel historii. ­­

Kategoria: