Elżbieta Skowronek
Kategoria:

My jak kolorowe motyle każdy inny, każdy jest piękny, tak samo my   inaczej wyglądamy, różne mamy zainteresowania, różne podobają nam się książki i filmy, różne są nasze ulubione dania. Mimo różnic wszyscy jesteśmy piękni i wartościowi. Uczniowie uzupełnią trasę dla robotów Ozobot kolorowymi kodami w taki sposób, żeby przejechały od startu do mety.

 

Elżbieta Skowronek
Kategoria:

Czytanie książek to podróż do świata marzeń i wyobraźni, warto propagować czytelnictwo już od najmłodszych lat. Na zajęciach przeprowadzonych dzieci miały okazję porozmawiać o swoich ukochanych książkach, bajkach. Dodatkowo stworzą makietę dla robotów, wzbogacą ją o zakodowane trasy a następnie opowiedziały wybraną bajkę.

 
 
 
Elżbieta Skowronek
Kategoria:

Trudno sobie wyobrazić świat baśni bez zamków, pałaców i księżniczek. Na zajęciach przeprowadzonych również pojawił się zamek, Ozobot na trasie musiła odnaleźć ten właściwy zamek.

 

Elżbieta Skowronek
Kategoria:

Jakie są nasze symbole narodowe? Czy możemy zaprogramować się na patriotyzm? Uczniowie na zjęciach zakodowali trasę dla robota Ozobot w taki sposób, żeby zatrzymał się w ustalonych miejscach i nia powrócił na miejsce startu, tylko stale poruszał się po kwadracie poznając przy tym symbole narodowe.


 
 
 
Elżbieta Skowronek
Kategoria:

Dzień Ziemi, czyli święto naszej planety, ma uświadamiać nam, jak dużą rolę odgrywa ochrona środowiska naturalnego. Uczniowie z kilku elementów ułozyli planszę - trasę dla ozobota, następnie uzupełniali ją odpowiednimi kodami.

Elżbieta Skowronek
Kategoria:
Okres wiosny, to nie tylko pierwsze kwiaty i powroty ptaków z ciepłych krajów to również wiosenne porządki. Na zajęciach przeprowadzonych wybrane narzędzie pojawią się w formie trasy dla robota Ozobot.
 
 
 
Elżbieta Skowronek
Kategoria:

Wiosna, to czas powrotu ptaków do naszego kraju. Które ptaki wracają do Polski?  Pracując z robotami dzieci kodowały trasę w taki sposób, żeby przejechały obok ptaków, które wracają po zimie do naszego kraju.

Elżbieta Skowronek
Kategoria:
Pisanki, kraszanki, jajka malowane... trudno wyobrazić sobie bez nich Wielkanoc. Na zajęciach przeprowadzonych dzieci rozmawialy o tradycjach wielkanocnych. Dodatkowo uzupełnały trasę dla
robotów Ozobot kodami, w taki sposób, żeby przemieścił się zgodnie z ustalonymi warunkami.
 
 
 
Elżbieta Skowronek
Kategoria:

Proszę, dziękuję, przepraszam to trzy bardzo ważne słowa. Warto, żeby dzieci znały je i używały ich już od najmłodszych lat.
Z pozoru tematyka zupełnie nie kojarzą
ca się z programowaniem, ale niewiele wystarczy, żeby realizować ją z wykorzystaniem robotów edukacyjnych.

.

Elżbieta Skowronek
Kategoria:

Zima już nam się troszkę znudziła, już wyglądamy wiosny, a razem z nią ciepła, kolorów i zapachów. Na zajęciach przeprowadzonych uczniowie poszukają wiosny razem z robotem Ozobot.

Elżbieta Skowronek
Kategoria:

Zajęcia nawiązywały do nadchodzącej zimy i świąt. Jedna z tras w kształcie śnieżnej, magicznej kuli została uzupełniona przez dzieci kodami, w taki sposób, żeby spełniały określone w zadaniu warunki.

Elżbieta Skowronek
Kategoria:

Choinka – kolorowa, piękna, pachnąca, u nas też dodatkowo zakodowana na macie.

Elżbieta Skowronek
Kategoria:

Początek grudnia to dla wielu osób czas wyczekiwania na niezwykłego gościa, który pojawia się w towarzystwie reniferów i prezentów. Na zajęciach dzieci uzupełniały barwami i kodami trasę dla robotów Ozobot. Trasa kształtem przypominała renifera.

Elżbieta Skowronek
Kategoria:

Na zajęciach przeprowadzonych w świetlicy dzieci stworzyły na macie do kodowania postać Świętego Mikołaja. Następnie, rozwiązywały zadania, które zawierały elementy kodowania, zabawy z symetrią, tworzenie kodu, łączenie w pary.