Piotr Dobrowolski

spotkanie z triatlonist 4 20230525 1227893015

W dniu 17 maja w szkolnej świetlicy gościliśmy pana Piotra Saniawę, który przybliżył dzieciom dyscyplinę sportu jaką jest triathlon. Opowiedział o trudzie przygotowań do udziału w zawodach, które składają się z biegania, pływania i jazdy na rowerze. Zaprezentował zdjęcia oraz akcesoria niezbędne do uprawiania tego sportu. Z radością odpowiedział na wszystkie pytania, które z wielką wnikliwością zadawały dzieci. Z pewnością to spotkanie będzie stanowić zachętę do aktywnego uprawiania sportu.

Spotkanie z triatlonistą

Piotr Dobrowolski

 Świetlica szkolna przyjmuje zapisy dzieci na rok szkolny 2023 / 2024 

Zapisując dziecko prosimy:

  • Kartę zgłoszeń pobrać ze strony internetowej szkoły (zakładka świetlica),
  • Wypełnić czytelnie,
  • Złożyć podpisy obydwojga rodziców/opiekunów,
  • Przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wrzucać do skrzynki, która znajduje się przy wejściu do budynku szkoły.

Zapisy będą trwać od 24.04.23r. do 27.05.23r.   

Rodzice dzieci, które już uczęszczają do świetlicy, również proszeni są o złożenie nowej Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy” na rok szkolny 2023/2024.

Prosimy o terminowe składanie zgłoszeń.  

Piotr Dobrowolski

zabawa sztuk kwiecie 12 20230424 1952165813

W kwietniu dzieci wykonały ostatnie zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Zadanie nosiło nazwę „Kartonowa pomoc” i polegało na wtórnym wykorzystaniu kartonowego pudełka dowolnych rozmiarów . Podczas zajęć dzieci zapoznały się z różnymi kierunkami i i formami sztuki. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali i wykonali grę planszową z instrukcją oraz układali kolorowe puzzle zrobione na kartonie.

 Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

warsztaty pisania pisanek 2 20230512 1591886053

Przed świętami odwiedziła nas młodzież z Regionalnej Grupy Obrzędowej z Krzczonowa. Założyciel grupy Ignacy Wawrzycki opowiedział uczniom o tradycjach wielkanocnych oraz pokazał jak krok po kroku napisać woskiem wzór na jajku. Uczniowie po raz pierwszy własnoręcznie wykonali tak trudną techniką piękne i kolorowe pisanki.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

spotkanie z pani edyt jakiewicz bajorek lekarzem dentyst 3 20230418 1395808056

W marcu gościła u nas lekarz – dentysta, która przybliżyła dzieciom zasady higieny jamy ustnej, metody szczotkowania, stosowania dodatkowych środków wspomagających higienę. Pani dentystka wyjaśniła dzieciom zasady prawidłowego żywienia. Opowiedziała o sposobach zapobiegania próchnicy zębów, podkreślając, że jest to choroba zakaźna oraz o roli pierwiastków fluoru i wapnia jako budulca zdrowych zębów i kości. Wysłuchaliśmy ciekawostek dotyczących pracy lekarza dentysty – pedodonty. Nasz gość mówił również o konieczności dbania o zęby jako profilaktyce wielu chorób ogólnoustrojowych – stawów, nerek, serca itp.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

leluja 13 20230510 1741300125

Dniu 20. 03.2023 r. odwiedziła naszą świetlicę emerytowana nauczycielka pani Hanna Daruk, która przeprowadziła warsztaty dotyczące wycinanki ludowej zwanej lelują. Leluja to wycinanka o jednoosiowej symetrycznej budowie w formie drzewka z podstawą wyciętą z jednego kawałka kolorowego papieru. Jej górna część może mieć różny kształt: zaokrąglony u góry i przecięty prosto u dołu w formie łuku gotyckiego, jak też w formie koła, prostokąta lub owalu. Wypełnienie jest najczęściej ażurowe. Pani Hania pokazała dzieciom rodzinną pamiątkę - album swojego taty z kolekcją jego wycinanek. Zaprezentowała wybrane wzory i sposoby wycinania. Pomagała naszym małym artystom w tworzeniu indywidualnych form i ornamentów. Prace zostały wyeksponowane na wystawie na korytarzu szkolnym.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

witamy w wietlicy wiosn 6 20230417 1527902110

We wtorek, 21 marca przywitaliśmy wiosnę z piosenką na ustach. Uczniowie tego dnia mieli możliwość wysłuchania wiosennych wierszy i opowiadań. Poznali cykl rozwoju roślin oraz samodzielnie posadzili kwiaty, które będą ozdobą świetlicy. Dzieci nauczą się odpowiedzialności dbając o rośliny, które posadziły.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

upominki i yczenia witeczne 15 20230424 2068971364

W tym roku po raz kolejny przygotowaliśmy upominki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Wiktorii Michalisowej, Dziennego Domu Pomocy nr 3 oraz do Lubelskiej Szkoły Babć i Dziadków w Lublinie. Uczniowie w świetlicy szkolnej wykonali pudełeczka w kształcie wielkanocnej pisanki ze słodką niespodzianką w środku. Upominki zostały przekazane seniorom wraz ze świątecznymi życzeniami. Dzieci pamiętały również o wychowankach uczęszczających do świetlicy środowiskowej Specjalistycznej Placówki AGAPE CLUB w Lublinie, której przekazały własnoręcznie wykonane zające ze świątecznym lizakiem.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

kubeczki zajczki 1 20230424 1970945021

W ramach przedświątecznych przygotowań uczniowie naszej świetlicy pomalowali i ozdobili pojemniki na wielkanocne stroiki. Pełniły one funkcję doniczek, w których zostały zasiane nasiona owsa. Po kilku dniach ukazała się zielona „trawka”, stanowiąca wiosenną ozdobę świątecznych stołów w rodzinnym domu.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

zabawa sztuk kolejne zadanie za nami 15 20230327 1695607188

Tym razem w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” dzieci ze świetlicy udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 26. Uczniowie zapoznali się z publikacjami ze sztuką. Pani bibliotekarka przygotowała prezentację multimedialną dotyczącą historii sztuki, kierunków malarskich, wybranych obrazów i rzeźb oraz ich autorów. Podsumowaniem zajęć były quizy i zagadki o sztuce.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

warsztatyirisfolding z pani aleksandr bednarek 10 20230418 1376198766

Pierwszego Dnia wiosny odwiedziła naszą szkołę Pani Aleksandra Bednarek z Filii nr 26 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego. Pani Ola przybliżyła uczniom zasady wykonywania prac plastycznych techniką iris folding. Dzięki zaangażowaniu i staranności uczniów powstały piękne, kolorowe wiosenne prace, które można oglądać na szkolnym korytarzu.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

spotkanie ze stra miejsk 2 20230321 1560338936

W styczniu 2023 r. w świetlicy dla klas 1- 3 odbyły się zajęcia profilaktyczne „Bądź kumplem, nie dokuczaj” organizowane przy współpracy ze Strażą Miejską . Celem spotkania było zwrócenie uwagi na zachowania agresywne wobec „odmienności innych osób”, a także uświadomienie uczniom, że dokuczanie innym może przybierać różne formy, od drażnienia do przemocy fizycznej. Tematyka zajęć wzbudziła wśród dzieci żywą dyskusję, której podsumowaniem było wskazanie akceptowalnych społecznie sposobów rozwiązywania konfliktów rówieśniczych.

Zapraszamy do galerii