Piotr Dobrowolski

Konkurs kolęd niemieckojęzycznych. Przed Świętami publikowaliśmy nagrania naszych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie kolęd niemieckojęzycznych organizowanym przez Goethe Institut w Warszawie. I miejsce zajął Tomasz Dudzicz z klasy 6e. Wyróżnienie otrzymali natomiast uczniowie kl. 6d: Karol Deptuś, Dawid Król i Tomasz Najs

Podczas pracy zdalnej, nasi uczniowie wzięli udział w dodatkowych inicjatywach. Między innymi był to udział w XXIX Wojewódzkim Konkursie „Moje Boże Narodzenie”, w którym udało się zdobyć wyróżnienie. Niektórzy, wzięli udział w akcji: "Laurka dla bezdomnego", organizowanej przez parafię na Poczekajce. Laurka zawierała życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i była przekazana Tym, którzy potrzebują naszego dobrego słowa i wsparcia.

Wspieramy podopiecznych Domów Pomocy Społecznej. We współpracy z wolontariuszką DPS, mamą Antosia oraz Janka, czynnie wzięliśmy udział w akcji charytatywnej na rzecz seniorów. Dzieci z klas 1 - 3 przebywające w szkolnej świetlicy, z okazji Dnia Babci i Dziadka wykonały własnoręcznie kartki dedykowane seniorom przebywającym w Domu Pomocy Społecznej w Lublinie oraz w Prawosławnym Domu Pomocy Społecznej w Garbarce. Udział w tej akcji zaszczepił w najmłodszych uczniach ideały wolontariatu - uświadomił im jak ważna jest troska o starszych, niesienie bezinteresownej pomocy i wsparcia, wrażliwość na potrzeby innych.

Wirtualna wystawa prac plastycznych naszej uczennicy - prace Lenki Bryłowskiej z kl.VI b. Lenka od 4 klasy, udoskonalając swój warsztat plastyczny na lekcjach plastyki, umiejętnie wykorzystywała to w swojej twórczości. Prace zachwycają realistycznym, prawie studyjnym ujęciem rzeczywistości. Lenka maluje, rysuje i próbuje swoich sił w komputerowych technikach graficznych.

Dzień Bezpiecznego Internetu to ustanowione z inicjatywy Komisji Europejskiej święto obchodzone w całej Europie w ramach programu "Safer Internet". W tym roku i nasza szkoła włączyła się do 17 już edycji tego wydarzenia poprzez realizację inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. Młodzież mogła wziąć udział w szkolnym konkursie „Bezpieczeństwo i netykieta w sieci”.

Szkolna biblioteka zaprosiła uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie pt. KAMISHIBAI. W języku japońskim „kami”- oznacza papier, „shibai” – sztuka, przedstawienie, a zatem „kamishibai” – to… teatr ilustracji, papierowy teatr.

Zabawa karnawałowa 2021 Co roku w naszej szkole odbywała się zabawa karnawałowa w sali gimnastycznej dla wszystkich klas młodszych. W tym roku było to niemożliwe, dlatego 15 lutego urządzaliśmy zabawy klasowe.

W lutym dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały prezenty dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie. Wykonały prace plastyczne: obrazki i aniołki. W ramach warsztatów krawieckich uszyły kolorowe serca i koty. Mieszkancy byli bardzo wdzięczni za prezenty oraz nagrany filmik z życzeniami i pozdrowieniami od dzieci.

“Żywe obrazy czyli plastyka inaczej” Czy możliwy jest „żywy obraz”? Ależ tak! Przekonali się o tym uczniowie klasy VII b,a,f oraz VId. Tym razem… nie malowali, nie rysowali, tylko, inspirując się dziełami znanych mistrzów malarstwa „kopiowali” je na żywo. Odtwarzali obrazy będąc najczęściej ich uczestnikami. Przygotowali stroje, rekwizyty, czasami scenografię, upozowali siebie (lub inne osoby) tak, by przypominać malarski oryginał. Wykonane zdjęcia świadczą o pomysłowości uczniów, często poczuciu humoru i zaangażowaniu w ten niecodzienny projekt plastyczny, którego inicjatorem była nauczycielka plastyki Małgorzata Piasecka-Kozdęba.

“Najpiękniejsza kartka wielkanocna” Uczniowie mogli wziąć udział w szkolnym konkursie plastycznym  dla klas I – III.

Nasi uczniowie zostali zaproszeni do udziału w warsztatach informatycznych dla uczniów szkół podstawowych zorganizowanych przez nauczycieli I LO im. St. Staszica w Lublinie. Warsztaty z algorytmiki i programowania przygotowują do startu w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów a także do dalszej nauki w klasach o profilu informatycznym.

Klub Przyjaciół Neli działający w szkolnej świetlicy w związku z przypadającym świętem pand w dniu 16 marca zorganizował konkurs plastyczny “Kochamy pandy”

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Zbieramy nakrętki dla Wiktorii”. Pierwszy dar serca w ramach tej akcji został już przekazany. Zebrane nakrętki pomogą dziewczynce w rehabilitacji i powrocie do zdrowia. Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem i dużym zaangażowaniem całej społeczności szkolnej. Niech naszym działaniom przyświeca motto szkolnego wolontariatu: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Klasa Ic z okazji Dnia Kobiet nagrała piosenkę “Nieidealna”

W dniu 12.04. uczniowie klasy 6d wzięli udział w ramach zajęć z wychowawcą w spotkaniu z p. Anną Wróbel – nauczycielką języka kaszubskiego. Pani Ania zabrała nas w wirtualną podróż na północ Polski, gdzie odwiedziliśmy Gdańsk, Lębork, Wejherowo, a także inne urokliwe miasta i miasteczka, które zachwycają nie tylko swoimi zabytkami, czy pięknem przyrody, ale też wyróżniają się językiem, w jakim porozumiewają się mieszkańcy tego regionu. W czasie spotkania uczniowie próbowali swoich sił czytając wyrazy w języku kaszubskim, a także odgadywali ich znaczenie. Nie było to proste zadanie, ponieważ w języku kaszubskim jest aż sześć liter, które nie występują w języku polskim.

W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Sejm RP ustanowił rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja z tej okazji powstała akademia pt.”Majowe święta” przygotowanej przez naszych uczniów.

W X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” uczennica klasy VI D naszej szkoły, Zuzanna Dudzińska zajęła II miejsce. Zuzanna napisała pracę pt. „Ludzie z wielkim sercem, mężnym duchem, bohaterowie niezłomni, czyli Stefania i Władysław Zarzyccy”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 900 prac uczniów z całej Polski.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNO – HISTORYCZNY „KARTKA Z PRZEWODNIKA” organizowany przez SP nr 30 w Lublinie pod patronatem Fundacji Szkoła z Klasą 2.0. - III miejsce naszej uczennicy Zuzannie Janickiej z klasy 7c

W tym roku Święto Szkoły odbyło się pod hasłem „Dzień z Henrykiem Sienkiewiczem”. Uczniowie klas I-III podejmowali różne projekty w szkole (dzieli się ciekawostkami z życia pisarza, malowali prace plastyczne na temat „Mój wymarzony dzień z Henrykiem Sienkiewiczem”, oglądali „Bajkę” napisaną przez noblistę), zaś uczniowie klas IV- VIII wspominali patrona na zajęciach on- line. Należy dodać, że nie były to tylko godziny z wychowawcą czy tylko język polski, ale o pisarzu mówiono na przedmiotach takich jak: matematyka, fizyka, j. angielski, informatyka, geografia, historia, plastyka… I tu nasi nauczyciele wykazali się niezwykłą kreatywnością, wplatając niejednokrotnie do bieżących tematów postać pisarza.

20 V 2021 w pierwszej klasie odbył się ,,Dzień pięknego czytania”. “Poznaliśmy wszystkie litery, więc możemy się już wybrać w zaczarowany świat książek. Każdy z nas przygotował fragment z wybranej przez siebie książki. Były to wiersze i fragmenty opowiadań i baśni. Czytając staraliśmy się zwracać uwagę na tempo czytania, znaki przestankowe i modulację głosu. Na koniec zajęć każdy z nas dostał książkę ,,Pierwsze abecadło” z pięknymi opowiadaniami i książkę dla Rodziców ,,Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem”.

Fotografia artystyczna czyli rzeczywistość ujęta subiektywnie - wystawa fotografii uczniów klas VII

SURREALIZM W FOTOKOLAŻACH KLAS VII - wystawa prac

Przekazaliśmy zaproszenie dla Rodziców do udziału w wydarzeniu on-line „Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii” -31 maja 2021 r. w godz. 16.30-17.30. “Podczas konferencji chcemy przybliżyć rodzicom zagadnienia dotyczące przyjaznej komunikacji, aktywnego słuchania i uważności w kontakcie z dziećmi”.

Daria Mazur z klasy 5C zdobyła II miejsce w XXII edycji ogólnopolskiego Konkursu  Geologiczno - Środowiskowego ,,Nasza Ziemia -środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem ,,Tajemniczy świat jaskiń”.

W dniu 25.05. uczniowie klas siódmych wzięli udział w ramach projektu Deutsch Plus w spotkaniu online z Marie Storbeck – Niemką pochodzącą z Hamburga. Tematem przewodnim spotkania była muzyka współczesna w Niemczech.

 DZIEŃ DZIECKA  Z DZIKIMI ZWIERZĘTAMI! Niezapomnianych wrażeń dostarczyła uczniom klasy Ib wycieczka do Parku Zwierząt, Rozrywki i Edukacji w Wojciechowie. Tę niespodziankę przygotowali dla nas rodzice z okazji Dnia Dziecka.

Dzień Dziecka 2021 – “Pan Tralaliński dla dzieci” nagrany w gwiazdorskiej obsadzie naszych nauczycieli

Międzynarodowego Konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” organizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Cele konkursu to m.in. zainteresowanie uczniów historią Polski z lat 1917-1990 oraz utrwalenie w pamięci postaw i czynów Polaków zasługujących na uznanie. Jury przyznało tytuł LAUREATA naszej uczennicy Mai Samorańskiej z klasy 7e.

“Wakacje” - filmik naszych uczniów na pożegnanie

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU - ostatnie spotkanie podczas ostatniej akademii w tym roku szkolnym Ten czas doskonalił w nas wszystkich umiejętności wytrwałości, samodyscypliny, dostosowywania się do zmieniającej się sytuacji, odwagi i poczucia wspólnoty, chociaż widywaliśmy się tylko przez oko kamerki. Teraz może bardziej niż kiedykolwiek doceniamy relacje, kontakty z kolegami i koleżankami, wspólne działanie.

Kategoria: