Wyjazd dydaktyczny klas VI do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie

Tag img 07.05.2024, 14:54

Wyjazd dydaktyczny klas VI do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

29 kwietnia uczniowie klas VI spędzili piękny, słoneczny dzień w Woli Okrzejskiej. Wyjazd dydaktyczny zorganizowany został z okazji 50- lecia szkoły i był wspaniałą okazją do poznania życia i twórczości patrona szkoły Henryka Sienkiewicza.. Szóstoklasiści pod opieką wychowawców i przewodników mieli okazję poszerzyć wiedzę na tematy związane
z patronem.

Muzeum Henryka Sienkiewicza znajduje się w dworku babki Henryka, Felicjanny Cieciszewskiej, w 1846 roku urodził się tu i spędził pierwszych 9 lat życia Henryk Sienkiewicz.

Uczniowie obejrzeli bogaty zbiór fotografii rodzinnych pisarza i dzieła malarskie obrazujące postać Henryka Sienkiewicza, jak i bohaterów jego utworów literackich, malowane przez znanych malarzy. Zgromadzony bogaty i unikalny księgozbiór zawierający wiele pierwszych wydań powieści pisarza oraz tłumaczenia na kilkadziesiąt języków świata.
Pani przewodnik opowiedziała wiele ciekawostek związanych z życiem i twórczością Henryka Sienkiewicza.

W pobliskiej Okrzei uczestnicy wycieczki zwiedzili Kościół (miejsce chrztu Henryka Sienkiewicza) z piękną polichromią o tematyce Sienkiewiczowskiej. Uczniowie mieli okazję wejść na kopiec usypany w hołdzie pisarzowi i podziwiać widoki.

To był bardzo udany wyjazd.