Logo SP 38 na pięćdziesięciolecie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie

Tag img 13.02.2024, 14:31

Logo SP 38 na pięćdziesięciolecie

Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie

Przedstawiamy Państwu pomysły uczniów na logo z okazji jubileuszu 50-lecia naszej szkoły. Projekty zostały wykonane przez uczniów kl. Vc, VIb,VIc, VIIa, VIIb, VIIc, na lekcjach plastyki, pod kierunkiem p. MałgorzatyPiaseckiej-Kozdęby.

Zadanie bardzo trudne, bo jak w znaku plastycznym, za pomocą bardzo ograniczonych środków wyrazu przedstawić czytelnie jego treść? Większość projektów została wykonana technikami tradycyjnymi. Tylko nieliczni uczniowie podjęli się tego zadania w grafice komputerowej.

Z zaprezentowanych propozycji zostanie wybrane to logo, które spełnia wszystkie wymogi projektowania znaku plastycznego (walory estetyczne, zrozumiały przekaz, prostota formy).