Sukces Uczennicy w Konkursie Wojewódzkim „Lublin Miasto Kultury” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie

Tag img 29.02.2024, 11:35

Sukces Uczennicy w Konkursie Wojewódzkim „Lublin Miasto Kultury”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7a, Karolina Bendrat, zdobyła Wyróżnienie Specjalne w XI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Lublin Miasto Kultury". Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 22 lutego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej.

wręczenie nagród

Zdaniem jury, Karolina wyróżniła się profesjonalnym podejściem i kreatywnym wykorzystaniem własnych materiałów w prezentacji multimedialnej na temat Jakuba Glatsztajna, znanego poety z Lublina. Szczególnie doceniony został wywiad, który Karolina przeprowadziła z prof. Moniką Adamczyk-Garbowską z UMCS, specjalistką w dziedzinie literatury w języku jidysz. Uroczystości towarzyszyła wycieczka edukacyjna po Lublinie z elementami gry miejskiej „Śladami średniowiecznych zabytków Lublina”, w której udział wzięli zaproszeni finaliści XI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Lublin Miasto Kultury", IX edycji Międzyszkolnego konkursu historycznego „Dzieje Lublina" oraz uczniowie jednej z klas z III LO. Dr hab. Paweł Kras, prof. KUL, poprowadził wycieczkę po Starym Mieście, dr Barbara Grątkowska z Centrum Studiów Mediewistycznych przygotowała elementy gry miejskiej, a dr Marcin Gapski, Zastępca Dyrektora Muzeum Narodowego w Lublinie, oprowadził uczestników po Kaplicy Trójcy Świętej, jednym z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie.

Relacja fotograficzna dostępna jest na stronie: https://www.3lo.lublin.pl/strona,pl,gallery,12,1,445.html