Wizyta w Ratuszu - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie

Tag img 26.04.2024, 08:39

Wizyta w Ratuszu

Klasy 2b i 5b odwiedziły Ratusz.

Dzieci z Prezydentem miasta

Stoi dumnie od 1828 na miejscu spalonego kościoła i klasztoru karmelitów bosych. Ratusz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Lublinie. Jego historię oraz współczesne przeznaczenie poznawali uczniowie klas 2b i 5b podczas zwiedzania. W sali konferencyjnej, gdzie odbywają się m.in. spotkania z dziennikarzami, duże zainteresowania wzbudziły portrety poprzednich włodarzy miasta. Uczniowie zasiedli także w sali, gdzie obraduje Rada Miasta, oraz wysłuchali hejnału Lublina, który jest odgrywany przez hejnalistę miejskiego codziennie w południe z balkonu Ratusza. Wielką niespodzianką dla młodszych uczestników wycieczki było spotkanie z Prezydentem Miasta – panem Krzysztofem Żukiem w Jego gabinecie. Uczniowie klasy 5b mieli okazję zasiąść w fotelu Pana Prezydenta.

Dziękujemy Mamie Natalki i Laury za pomoc w organizacji wyjścia.