Wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie

Tag img Konkursy
Tag img 16.01.2024, 10:27

Wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim

Z przyjemnością informujemy, że klasa 4b zdobyła wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim „Bądź jak Łukasiewicz – zaprojektuj lampę naftową” zorganizowanym przez Sieć Badawczą Łukasiewicz.

z-nagrodami-w-konkursie

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Szkło pod lupą Łukasiewicza – projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży”, który jest dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki”. Sieć Badawcza Łukasiewicz jest jedną z największych sieci badawczych w Europie, a inspiracją dla czwartoklasistów do udziału w konkursie była grudniowa wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”.

Zadanie polegało na pracy zespołowej. Uczniowie mieli wymyślić i zrealizować pracę przestrzenną pt. „Lampa naftowa” w dowolnej technice, w dowolnym formacie, z dowolnych materiałów. W kategorii, w której wystartowała 4b przyznano tylko jedną nagrodę i jedno wyróżnienie (jury brało pod uwagę oryginalność, pomysłowość i technikę wykonania).

Klasa otrzymała pakiet gadżetów związanych z wystawą „Szkło pod lupą Łukasiewicza” (breloki, torby, puzzle, lupy, itp.) oraz komplet T-shirtów.

Opiekunem projektu była wychowawczyni 4b, Renata Seroka.

Serdecznie gratulujemy!